Německé jaderné bloky Philippsburg 2 a Emsland A by podle zaktualizovaných informací měly dnes večer začít opět dodávat elektřinu do sítě. Po přifázování obou uvedených bloků dojde k obnovení maximálního dostupného výkonu všech sedmi zbylých německých jaderných bloků.

Návrat do provozu uvedených jaderných elektráren s celkovým instalovaným výkonem 1,7 GWe by měl způsobit snížení spotové ceny elektřiny, která byla podle zahraničního serveru Platts v posledních týdnech v Německu na vysoké úrovni zejména kvůli nízké výrobě větrných elektráren, vyšším palivovým nákladům některých zdrojů a několika neplánovaným odstávkám.

V minulém týdnu dosáhla podle Platts průměrná spotová cena v Německu nejvyšší hodnoty od roku 2011. Podle predikcí by přitom výroba větrných elektráren měla i tento týden zůstat pod 10 GW.

I přes překrývání odstávek jaderných elektráren od konce května do poloviny června by v roce 2018 měly být pravidelné odstávky naplánovány lépe než v loňském roce. Nejdelší odstávkou v letošním roce by měla být právě odstávka jaderného bloku Philippsburg 2, která trvá více než měsíc.

Meziročně nižší dostupný výkon německých jaderných elektráren během května byl kromě odstávek uvedených jaderných bloků způsoben uzavřením jaderného bloku Gundremmingen B s instalovaným výkonem 1,3 GWe na konci loňského roku.

Jaderná elektrárna Gundremmingen byla před uzavření bloku B poslední německou jadernou elektrárnou, která měla v provozu současně dva bloky.

Podle plánu odstavení jaderných elektráren v Německu má být další blok, jmenovitě právě výše uvedený Philippsburg 2, odstaven na konci roku 2019.

Odstavování jaderných elektráren - Německo
Nejzazší termíny odstavování jednotlivých jaderných bloků v Německu. Zdroj: energy transition

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *