Domů
Jaderné elektrárny
V Německu bude od zítra k dispozici výkon všech zbylých jaderných bloků
Německá jaderná elektrárna Philippsburg. Zdroj: EnBW

V Německu bude od zítra k dispozici výkon všech zbylých jaderných bloků

Německé jaderné bloky Philippsburg 2 a Emsland A by podle zaktualizovaných informací měly dnes večer začít opět dodávat elektřinu do sítě. Po přifázování obou uvedených bloků dojde k obnovení maximálního dostupného výkonu všech sedmi zbylých německých jaderných bloků.

Návrat do provozu uvedených jaderných elektráren s celkovým instalovaným výkonem 1,7 GWe by měl způsobit snížení spotové ceny elektřiny, která byla podle zahraničního serveru Platts v posledních týdnech v Německu na vysoké úrovni zejména kvůli nízké výrobě větrných elektráren, vyšším palivovým nákladům některých zdrojů a několika neplánovaným odstávkám.

V minulém týdnu dosáhla podle Platts průměrná spotová cena v Německu nejvyšší hodnoty od roku 2011. Podle predikcí by přitom výroba větrných elektráren měla i tento týden zůstat pod 10 GW.

I přes překrývání odstávek jaderných elektráren od konce května do poloviny června by v roce 2018 měly být pravidelné odstávky naplánovány lépe než v loňském roce. Nejdelší odstávkou v letošním roce by měla být právě odstávka jaderného bloku Philippsburg 2, která trvá více než měsíc.

Meziročně nižší dostupný výkon německých jaderných elektráren během května byl kromě odstávek uvedených jaderných bloků způsoben uzavřením jaderného bloku Gundremmingen B s instalovaným výkonem 1,3 GWe na konci loňského roku.

Jaderná elektrárna Gundremmingen byla před uzavření bloku B poslední německou jadernou elektrárnou, která měla v provozu současně dva bloky.

Podle plánu odstavení jaderných elektráren v Německu má být další blok, jmenovitě právě výše uvedený Philippsburg 2, odstaven na konci roku 2019.

Nejzazší termíny odstavování jednotlivých jaderných bloků v Německu. Zdroj: energy transition

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.