Domů
Jaderné elektrárny
První blok Temelína začal znovu vyrábět elektřinu

První blok Temelína začal znovu vyrábět elektřinu

Energetici v jaderné elektrárně Temelín připojili první blok k přenosové soustavě. Blok byl odpojený bezmála dva dny do večera 11. listopadu kvůli chvění turbíny, které zřejmě zapříčinil pokles venkovních teplot. Energetici turbínu zkontrolovali, vyloučili, že by byla poškozená. Aktuálně je první blok na 70 procentech výkonu, druhý blok je v provozu na plném výkonu. ČTK to dnes řekl temelínský mluvčí Marek Sviták.

První blok připojili energetici k přenosové soustavě v pondělí večer. Předtím odborníci z firmy Doosan Škoda Power, která turbínu vyrobila, zařízení vyvažovali a kontrolovali. „Na Temelín přivezli měřící aparaturu, která měří vzájemnou polohu těsnících kroužků statorové části turbíny a její hřídele. Na základě výsledků kontrol je potvrzen další provoz turbosoustrojí,“ uvedl mluvčí.

Komentáře

(2)

Martin Pácalt

13. listopad 2019, 09:03

Pane Vaněčku, co že jste to říkal o turbíně? :-)

Milan Vaněček

13. listopad 2019, 10:43

že s ní měli dlouhodobé problémy, a teď se to zase objevilo.

Jsem rád že to rychle zvládli opravit, jde o to zda se u tohoto unikátu vibrace znovu neobjeví. Rozhodně nečekám že ta turbina vydrží 50 let, ať už shání někoho kdo umí vyrobit novou, gigawattovou. Starý Temelín potřebujeme, my bychom s naší ekonomikou nedokázali současně nahrazovat uhlí i jádro, jako to dokáží Němci.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.