Rusko nahrazuje stárnoucí RBMK reaktory, oznámilo zahájení přípravných prací na 4 nových reaktorech

Martin Knápek
28. červen 2020, 11:27 (Aktualizace: 29. červen 2020)
2 komentáře
rusko-nahrazuje-starnouci-rbmk-reaktory-oznamilo-zahajeni-pripravnych-praci-4-novych-reaktorech

Rosenergoatom, dceřiná společnost Rosatomu odpovědná za provoz ruských jaderných elektráren, v pátek oznámila zahájení přípravných prací pro výstavbu 4 nových reaktorů. Dva reaktory VVER-TOI mají být vybudovány v lokalitě poblíž stávající jaderné elektrárny Smolensk, druhé dva reaktory typu VVER-1200 mají vzniknout jako bloky 3 a 4 v jaderné elektrárně Leningradská II.

Rosenergoatom prohlásil, že rozhodnutí o výstavbě reaktorů bylo podepsáno generálním ředitelem Rosatomu, Alexejem Lichačovem. Rozhodnutí předcházela schůzka o organizaci prací na výstavbě reaktorů v Rusku a jmenování osob odpovědných za realizaci investičních projektů. Všechny nové reaktory ve Smolensku II a Leningradské II jsou zahrnuty do obecného schématu umístění energetických zařízení do roku 2035 schváleném ruskou vládou.

Prémiový obsah

Zbytek článku je dostupný pouze pro předplatitele prémiového obsahu. Získejte přístup ke všem prémiovým článkům na oEnergetice.cz.

Měsíčně
99/měsíc
NejvýhodnějšíRočně
89/měsíc
Loading...

Komentáře (2)

Vladimír Wagner28. červen 2020, 22:19

Jen oprava. V Novovoroněžské elektrárně nikdy nebyly a nejsou reaktory RBMK, tam nové bloky VVER1200 nahrazují staré bloky VVER.

Jan Budín29. červen 2020, 12:32

Děkujeme za opravu, v textu bylo upraveno.

Loading