Domů
Jaderné elektrárny
Toshiba má zrychlit vyplácení záruk na dostavbu jaderné elektrárny Vogtle

Toshiba má zrychlit vyplácení záruk na dostavbu jaderné elektrárny Vogtle

Díky nové dohodě mají vlastníci projektu jaderné elektrárny Vogtle do 15. prosince od Toshiby obdržet všechny zbývající platby naplánované v rámci jejích záručních povinností. Vlastníci projektu – Georgia Power, Oglethorpe Power, MEAG Power a Dalton Utilities – zatím od Toshiby obdrželi 455 milionů dolarů z celkem přislíbených 3,2 miliard dolarů.

Na takzvaných „parental guarantee obligations“ se Toshiba, jako mateřská společnost bývalého hlavního dodavatele projektu Vogtle, zbankrotované společnosti Westinghouse, dohodla s majiteli dvou projektů jaderných elektráren – Vogtle a VC Summer. K této dohodě došlo v roce 2008, kdy byly kontrakty na výstavbu elektráren uděleny společnosti Westinghouse.

Toshiba se po březnovém bankrotu své dceřiné společnosti s majiteli Vogtle v červnu dohodla na vyplacení maximálně 3,68 miliard dolarů. Tyto peníze, které měla Toshiba vyplácet ve splátkách v období od října 2017 do ledna 2021, si měli mezi sebou rozdělit jednotliví vlastníci na základě procentuálního podílu na projektu. V červenci se pak Toshiba zavázala, že zaplatí 2,168 miliard dolarů vlastníkům VC Summer.

„Jsme i nadále odhodlaní udělat ta správná rozhodnutí pro budoucnost energetiky v našem státě a i nadále věříme, že dostavba obou bloků ve Vogtle představuje tu nejekonomičtější variantu pro zákazníky a zachovává výhody bezuhlíkového pokrytí základního zatížení pro spotřebitele elektřiny v Georgii.“ – Paul Bowers, výkonný ředitel Georgia Power

„Tato dohoda je velmi dobrou zprávou, která nám poskytne významnou platbu předem, která nám pomůže pokrýt naši část nákladů na dostavbu Vogtle 3 a 4.“ – Mike Smith, výkonný ředitel Oglethorpe Power

Dokončení elektrárny je stále nejisté

K doporučení dokončit oba bloky ve Vogtle vlastníci projektu dospěli po dokončení analýzy harmonogramu dostavby, nákladů na dokončení projektu a nákladů na ustoupení od projektu.

Členové Komise pro veřejnou službu (PSC) v americkém státě Georgia, která bude o budoucnosti dostavby rozhodovat, ale podali svědectví zpochybňující ekonomičnost projektu. PSC má vydat své rozhodnutí 6. února příštího roku.

Zdroj úvodního obrázku: Nuclear Regulatory Commission

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.