Domů
Jaderné elektrárny
Třebíčská firma MICo dodala nádrže pro jadernou elektrárnu Hinkley Point

Třebíčská firma MICo dodala nádrže pro jadernou elektrárnu Hinkley Point

Třebíčská firma MICo dodala čtyři palivové nádrže pro jadernou elektrárnu Hinkley Point ve Velké Británii. Nádrže budou sloužit jako zásobník paliva k záložním dieselovým agregátům. Každá má objem 220 metrů krychlových, prázdná váží přes 65 tun. Nadměrný náklad výrobce expedoval ze svého kramolínského závodu ve dvou etapách ve druhé polovině září, na místo určení se nádrže dostaly po šesti týdnech. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil majitel firmy MICo Group Jiří Denner.

Zářijový transport nádrží sledovala i média, firma ale tehdy uvedla, že ještě není možné zveřejnit místo určení.

Firma MICo podle Dennera už ve svých závodech v Kramolíně a v Hrotovicích vyráběla rozměrné tepelné výměníky, kondenzátory, tlakové nádoby a další díly pro elektrárny ve Francii, Turecku, Velké Británii, Nizozemí, Irsku, Švýcarsku, Rusku, Turkmenistánu nebo Uzbekistánu. „Žádný z výrobků ale nebyl tak velký a objemný, jako tyto bezpečnostní nádrže. Jejich výroba trvala déle než osmnáct měsíců,“ uvedl. Podle zástupců firmy jde o zakázku za desítky milionů korun.

Ilustrační foto

Dieselové agregáty budou sloužit elektrárně pro zajištění bezpečnostních systémů v případě krizové situace, jejich palivové nádrže musejí splňovat velmi přísná kritéria. „Zástupci klienta proto byli v naší fabrice prakticky po celou dobu výroby a kontrolovali si každý detail technologického postupu,“ uvedl Denner.

Při transportu nádrží byla nutná součinnost policie, silničářů i energetiků, kteří museli na několika místech sundat elektrické vedení. Po silnicích převezly nádrže tahače, každá ze souprav měřila přes 35 metrů a vážila okolo 120 tun. Cesta do přístavu v Bratislavě trvala týden a dalších pět týdnů přeprava do přístavu u elektrárny Hinkley Point.

MICo, spol. s r.o., vznikla v roce 1993 jako servisní firma působící v Jaderné elektrárně Dukovany. O pět let později zahájila vlastní výrobu. Jak řekl Denner ČTK v září, firma zaměstnává 200 lidí a její roční obrat je kolem půl miliardy korun. Je součástí MICo Group, která sdružuje podniky se 450 lidmi.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.