
Výroba jaderných elektráren ve Francii se dostala na roční maximum
Produkce jaderných elektráren ve Francii se dostala na nejvyšší úroveň za téměř rok. V zemi dnes bylo v provozu 45 jaderných reaktorů, jejichž výkon dosahoval až 45.360 megawattů. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z údajů provozovatele francouzské přenosové soustavy RTE. Produkci elektřiny ve Francii v poslední době omezují údržbářské práce a opravy v tamních jaderných elektrárnách.
Výkon francouzských jaderných elektráren dnes dosáhl nejvyšší úrovně od loňského 11. února, nacházel se však zhruba 12 procent pod průměrem z uplynulých pěti let. Nárůst produkce jaderných elektráren navíc pravděpodobně bude pouze krátkodobý kvůli novým údržbářským pracím v tomto měsíci, napsala agentura Bloomberg.
Návrat produkce francouzských jaderných elektráren na běžnou úroveň je podle agentury Bloomberg klíčový pro snahu Evropy vypořádat se s výrazným omezením dodávek plynu z Ruska, které následovalo po loňském zahájení ruského útoku na Ukrajinu a vedlo k výraznému růstu cen plynu i elektřiny.
Společnost RTE již v lednu uvedla, že v únoru bude kvůli údržbářským pracím ze systému odpojeno osm jaderných reaktorů. To společně s chladnějším počasí a předpokládaným poklesem produkce větrných elektráren v Německu zřejmě povede k vyšší spotřebě uhlí a plynu k výrobě elektrické energie, píše Bloomberg.
Mohlo by vás zajímat:
jadro je klucove, uhlie a plyn stoja za zmienku, OZE - nasa spasa, v clanku ani slovo.
A teď skutečnost.
Reálná výroba v EU rok 2023 k 3.2.:
1. OZE = 42% = 102 TWh
2. JE = 25% = 62 TWh
3. uhlí = 16% = 38 TWh
4. plyn = 15% = 36 TWh
Jaky podíl mají OZE dnes??
4.2. byl podíl OZE 36%
dnes 5.2. je k 8:00 podíl OZE 39%
Prosim o zrdoj dat, diky
on-line výrobu lze sledovat na energy-charts.info, výroba je zde každou hodinu aktualizována, nejen z celé EU, ale i jednotlivých států.
Letos budeme sledovat jak OZE v EU poprvé vyrobí v jednom roce více jak 1000 TWh, a FVE překoná 200 TWh
Francouzské jádro má před sebou tvrdý oříšek. Francie staví sice jednu JE, ale postupem času se začnou staré reaktory odstavovat, protože doslouží a nové JE by se do té doby stejně nestihly vyprojektovat a zároveň postavit. Zachraňovat to budou muset OZE.
Řešení je naprosto jednoduché. Pokud reaktorové nádoby nevykazují žádné vady, mohou být provozovány klidně 80-100 let. Pokud bude výstavba nových jaderných zdrojů i nadále váznout, dočkáme se i stoletých jaderek, protože jednoduše nebude kde brát.
Až dokud se nerozpadnou a nebude další Černobyl.
To jsme mohli vidět loni, jak se ve Francii reaktory provozují dokud se nerozpadnou. Byly nemilosrdně odstaveny i jen kvůli podezření na trhlinky, které ani v případě kompletnímu roztržení dvou potrubí současně nemohly vést k tavení paliva, natož k něčemu jako je Černobyl. Zase kydáte hnůj aniž byste vůbec tušil o čem píšete, Karásku.
V Černobylu:
1. nebyla žádná nádoba, jednalo se o kanálový/trubkový reaktor
2. ke katastrofě nedošlo z důvodu selhání zařízení, ale z důvodu naprosto bláznivého porušení všech možných bezpečnostních postupů a vyřazení automatického zabezpečení
3. u moderních reaktorů není možné, aby k podobné katastrofě došlo
Oze tak maximálně zachraňují kapsy oze tunelářů. A do budoucna se od nich nic jiného čekat nedá.
Tunel plánuje jaderná mafie formou tendru na Dukovany.
Pokud máte Karásku podezření, tak s tím jděte na příslušní státní instituce a netrollujte s tím zde.
Jak tu před chvílí napsal ten samý Karásek: Prokažte svoje tvrzeni, nebo nic takového nepište.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se