Domů
Jaderné elektrárny
Začala instalace kopule kontejnmentu bangladéšské jaderné elektrárny Rooppur 1
Zdroj: Rosatom

Začala instalace kopule kontejnmentu bangladéšské jaderné elektrárny Rooppur 1

Na prvním bloku bangladéšské jaderné elektrárny Rooppur nyní probíhá usazení a upevnění kopule vnitřní ochranné obálky, ve středu to uvedla společnost Rosatom. Ocelová kontrukce má průměr 44 metrů a váží 185 tun. Práci provádí ruská firma Trust RosSEM za pomoci těžkého pásového jeřábu Liebherr s nosností 1350 tun. Den před zvedáním byla instalována speciální montážní traverza z 15 ocelových lan.

Usazení kopule kontejnmentu JE Rooppur 1; Zdroj: Rosatom

„Byla nainstalována první ze tří úrovní kopulovité části vnitřního kontejnmentu,“ řekl Alexey Deriy viceprezident a ředitel projektu výstavby JE Rooppur ve společnosti ASE JSC. Jakmile budou svařeny zbývající dvě úrovně vnitřní ochranné obálky, začne betonáž kopule.

Výstavba reaktorů VVER-1200 v Novovoroněži; Zdroj: Rosatom

Přípravy této operace zabraly několik měsíců a zahrnovaly spojení tří vrstev pláště do dvou bloků o hmotnosti 185 a 191 tun.

První bangladéšská jaderná elektrárna

Jaderná elektrárna Rooppur se nachází na východním břehu řeky Gangy v okrese Pabna, přibližně 160 km severozápadně od hlavního města Dháka. Elektrárna se bude skládat ze dvou tlakovodních reaktorů VVER-1200 s projektovou životností 60 let a možným prodloužením o dalších 20 let.

Stavba kontejnmentu JE Rooppur 1; Zdroj: Rosatom

Referenčním modelem reaktoru VVER-1200, který byl jako první uveden do provozu, je druhý blok Jaderné elektrárny Novovoroněž 2 v Rusku.

Zdroj úvodní fotografie (výstavba JE Rooppur 1): Rosatom

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.