Domů
Komoditní trhy
Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy

Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy

Rusko nepodpoří další snížení těžby ropy, souhlasit je připraveno pouze s prodloužením současných škrtů. Agentuře Reuters to dnes řekl vysoce postavený ruský zdroj. Postoj Moskvy se podle něj nezmění. Znamenalo by to, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezavede plán, na kterém se dohodla ve čtvrtek a který předpokládá snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně.

Ve Vídni se koná dvoudenní schůzka ministrů OPEC, na které se jedná o snížení těžby. Ve čtvrtek jednal pouze kartel OPEC, dnes se k němu připojili i zástupci dalších těžebních zemí, které stojí mimo kartel. Celá skupina se nazývá OPEC+. Do Vídně dopoledne přijel ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

Ceny ropy v reakci na zprávu prohloubily propad. Severomořský Brent, který je považován za referenční typ ropy pro celý svět, odepisuje zhruba šest procent na 47 dolarů za barel.

Skupina OPEC+ teď omezuje těžbu asi o 2,1 milionu barelů denně, jejich dohoda platí do konce března. Toto snížení by podle ministrů mělo zůstat v platnosti až do konce roku, což prosazovala zejména Saúdská Arábie. Nově dohodnutých 1,5 milionu barelů by platilo nad rámec současných škrtů, a to až do června.

OPEC ve čtvrtek uvedl, že z navrhovaného objemu 1,5 milionu barelů by 500.000 barelů připadlo na země mimo OPEC. Celý plán je ale podmíněn souhlasem Ruska.

Štítky:ropaRuskoOPEC

Komentáře

(1)

Dušan

6. březen 2020, 15:14

OPEC vedie vopred prehranú vojnu. Ropa už skrátka nie je taká vzácna ako v minulosti a budú si musieť zvykať, že žiť budú musieť i z niečoho iného ....

Pre Rusko sú energetické suroviny základom prežitia a tvoria cca 60 % vývozu. Preto je znižovanie produkcie dosť nepríjemné a nevykompenzuje to ani prípadná vyššie cena, lebo ako sa ukazuje zasadnutie OPEC-u už sledujú maximálne odborníci .... na reálny život to už dosah nemá .... a nikoho už nezaujíma čo sa tam rozhodne.

Skrátka OPEC si musí zvykať na "život po rope" napriek tomu, že ropy je hromadu.

PS A to má problémy s ťažbou či dodávkami Lýbia, Venezuela a Irán ... keby nemali tak sme na na historických minimách cien ropy ...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.