Německý průmysl: Odklon Německa od uhlí neproběhne před rokem 2030
Německý odklon od výroby elektřiny v uhelných elektrárnách neproběhne podle německé Asociace průmyslových spotřebitelů energie před rokem 2030. Podle asociace hovoří pro další využívání uhlí na jedné straně cena a na straně druhé potřeba zajištění bezpečnosti dodávek energie.
Výkonná ředitelka německé Asociace průmyslových spotřebitelů energie Barbara Minderjahnová v pátek na Evropské podzimní plynárenské konferenci v Berlíně uvedla, že úplný odklon Německa od uhlí nezačne do roku 2022-2025 a neproběhne před rokem 2030.
„Problémem je cena. Uhlí je mnohem levnější než plyn jak pro průmysl, tak pro výrobu elektřiny,“ řekla Minderjahnová.
Minderjahnová dodala, že však nejde pouze o cenu, ale také o další faktory. Jedním z nejdůležitějších je přitom zajištění bezpečnosti dodávek energie.
Výkonná ředitelka Asociace průmyslových spotřebitelů energie dále upozornila na skutečnost, že se Německo v současné době snaží ze svého energetického mixu dostat jadernou energii a že i to je výzva.
{„country“:“GER“,“type“:“PIE“,“from“:“2018-01-01″,“to“:“2018-11-11″,“caption“:“Podíl jednotlivých zdrojů na výrobě elektřiny v Německu v letošním roce.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_electricity_shares.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2018-01-01″,“end_date“:“2018-11-11″}
O osudu německých uhelných elektráren má na konci letošního roku rozhodnout tzv. uhelná komise (oficiálně „Komise pro růst, strukturální změny a zaměstnanost“). Závěrečné zasedání, při kterém má tato komise v úmyslu představit výsledky a svou závěrečnou zprávu, je naplánováno na 11. prosince.
Úvodní fotgrafie: Demonstrace aktivistických organizací Attac a Ende Gelände proti výrobě elektřiny z hnědého uhlí v dole Hambach, rok 2017. Autor: Ende Gelände, Wikimedia Commons
Mohlo by vás zajímat:
S naší energetickou koncepcí bychom měli počkat až po 11. prosinci. To bude zřejmá energetická "cestovní mapa" Německa a tedy i našeho regionu střední Evropy. Německo bude samozřejmě prosazovat v EU jen takové kroky které budou v souladu s jejich "cestovní mapou" na "coal-phase out."
Tak to už asi nestihneme, Státní energetickou koncepci ČR schválila vláda v roce 2015.
Těch energetických koncepcí (schválených) pamatuji za můj život hodně, jo změna je život.? Zatím poslední byla schválena 2015, nová bude schválena ????
Dobrý večer, německá energetická politika je asi stejný a nebo ještě větší průšvih než ta migrační...
Zrušení JE vede v první m kroku k růstu závislosti na uhlí a tedy nesplnění emisních limitů a ve druhém kroku k závislosti na zemním plynu od Ruské federace, tedy přesně to co říká ten pošuk z USA, že SRN svoji energetickou politikou ohrožují bezpečnost EU a Nato...
Je to smutné, ale bohatí němci za moc peněz zatím dostali hodně málo...
Doufám, že jejich chyby nebudeme opakovat
Přechod od špinavé energetiky na energetiku čistou, obnovitelnou probíhá pozvolna na celém světě. Je to spojeno s vědeckým a technickým pokrokem. Nejlépe je to vidět v kolébce polovodičového a IT průmyslu (Kalifornii).
Ale naši kocourkovští mají vždy námitky: u nás to nééjde, máme jiné přírodní podmínky.
Proto pozoruji, co v Německu (třeba v Bavorsku či Sasku) jako u našich bezprostředních sousedů jde, jak to dělají (inženýři a technici jsou výborní) s tím, že po nějakém časovém intervalu (10 let, aby klesla cena) to můžem úspěšně zopakovat (jen to co se jim podařilo).
Tož tak.
Jojo, kontrolované "rolling blackouts", toť realita současné Kalifornie :) Je to samozřejmě zlepšení proti " divokým blakoutům" let minulých. Centrum polovodičů a IT a musí se tam řízeně vypínat proud, aby to celé nespadlo, tož tak
Já jsem znal Silicon Valley, teď obdivuji na Youtube Apple park. Ale souhlasím, v Kalifornii je spousta (většina plochy) nádherné divočiny i Národních parků, není to homogenní zahrádka, jako ČR.
Tož tak, souhlasím, Vy tam žijete asi nyní.
Homogenní zahrádka přírodní parky , pěkná diskusní klička , souhlasíte tedy s tím, že v Kalifornii je energetická situace napjatá ?
Je, hlavně díky rozsáhlým požárům, které jim ničí i elektrická vedení. To je pak těžko zásobuje. O tom jsem už něco četl. Máte nějaké jiné zprávy o "rolling blackouts" v Kalifornii?
Ještě jsem našel tohle. Vypadá to, že výpadek je jen v té oblasti, kde zrovna zuří ten obří "wild fire".
Zatím to teda podle dlouhodobých výsledků spíš vypadá, že plochy v Kalifornii byly ekology podle plánů chráněny takovým způsobem, aby co mohly co nejčastěji giganticky vzplanout.
Pane Veselý, je to pěkné vidět, jak vnímáte " řízený blackout" a argumentujete živly :) O tomhle zavádění diskuse jsem také někde četl ... Takže 17/1/2018 řízené odpojení půl milionů domácností v okoli San Francisca a Sacramento asi způsobil požár na ústředně :) , tak to se mi ulevilo.... Letní opakované výpadky tu a tam 100,000 -200 000 domácností napříč celou Kalifornii ( klimačky jedou pane) tedy nezpůsobily problémy s dodávkami ale zásadně jen živly :)
Pak je ovšem otázkou, proč je po kaliforňany tak důležité vědět kam patří v případě řízených blakhoutů a proč mají na fakturách mají uvednou " Rotating outage lokalitu" :)
zajímalo by mě zda mají kaliforňané na řízené vypínání taky nouzové zdroje, tj. baterie, spalovací motory...
Byl jsem schopen si něco dohledat o problémech v létě. Zcela jasně se tam psalo o přehřívajících se transformátorech. Tam by mohla skvěle pomoci střešní fotovoltaika, aby se těm trafům během veder odlehčilo.
Je to jen doklad toho, jak mizerné jsou elektrické sítě v USA oproti evropskému standardu.
O odpojení domácností v okolí San Francisca a Sacramenta jsem nic nenašel. Máte nějaký odkaz?
Byl jsem schopen si něco dohledat o problémech v létě. Zcela jasně se tam psalo o přehřívajících se transformátorech. Tam by mohla skvěle pomoci střešní fotovoltaika, aby se těm trafům během veder odlehčilo.
Je to jen doklad toho, jak mizerné jsou elektrické sítě v USA oproti evropskému standardu.
O odpojení domácností v okolí San Francisca a Sacramenta jsem nic nenašel. Máte nějaký odkaz?
Třeba zde druhý nebo třetí odkaz google za poslední rok, dle formulace :)
Aha, klasický problém s nedostatkem vody v oblasti závislé na vodních elektrárnách. Na to výborně pomáhají FVE a VtE. Ušetří dost vody pro VE a samy jí k provozu nepotřebují.
Jestli se jim hřejí popelnice na sloupech bez jediného žebra, tak se nedivím, jestli se jim hřejí trafa na 65kV tak je to problém a někdo něco podělal, ztráty v trafu vs. příkon ze slunce jsou myslím neporovnatelné. Co je u nás myslím 40MVA trafo tak to má podle mapy 4x5m plochu a na výšku tak 2m, takže i v nejhorším je to 38 m^2 a i při 2kW/m^2 a absolutním pohlcení je to jen 76kW navíc. A to mají tato jen pasivní chlazení a teplotně si s Kalifornií rozpálený jih Moravy přes léto moc asi nezadá, na sluníčku jsem měli taky přes 48°C, na poli takových 38°C vzduch.
Na jednu stranu chápu proč mají síť zapojenou jak mají, ale pro tak energeticky náročnou zemi je to prostě zvěrstvo.
Fotovoltaika by pomohla i jako izolace střechy před přímým slunečním zářením. Ale měniče FVE využívají její vlastnosti, že zkratový proud je jen malinko vyšší, než jmenovitý. Takže jakmile napětí na stringu překročí o cca 15V vrcholové napětí v síti, začnou pouštět do sítě obdélníkový proud. Jednoduše jenom obrací polaritu stringu podle polarity aktuální půlvlny. Tím pádem zvyšují harmonické zkreslení v síti. Trafa se hřejí hlavně kvůli vyšším harmonickým, které se ve velké míře spálí v železném jádře. To by FVE zhoršila.
Zdrojem vyšších harmonických jsou hlavně spotřebiče s elektronikou. To jsou třeba klimatizace s měničem (invertorové). Ty jednofázové budou způsobovat velké nevyvážení fází, na které doplácí nejen trafa, ale i přímo připojené třífázové motory. Klimatizace bez invertoru a další přímo napájené motory odebírají jalový výkon. V soukromých rezidencích budou stěží kompenzátory účiníku, takže zatížitelnost trafa je ošizena o jalovinu. A k tomu kombinace elektroniky a přímo napájených asynchronních motorů způsobuje brždění motorů harmonickými s negativní rotací (třeba 5., která je dominantní u šestipulsních usměrňovačů). Tím pádem si motory berou víc, než by normálně potřebovaly. Nicméně, při správném jištění by při nadměrném odběru nemělo dojít k přehřátí trafa nadproudem, ale k výpadku ochrany. Bohužel tepelný účinek vyšších harmonických na jádro trafa je výraznější, než na bimetalovou spoušť jističů nebo vlákna pojistek.
Německo ví, že globalistům do 2 let dojdou kulky, takže teď před poslední sprškou jejich výstřelů uhýbají už tak šíleně intenzivně, že jsou schopni slíbit skoro cokoliv s tím, že se to nakonec po roce 2021 zruší stejně jako odstup od jádra.
Nakonec je vítězství v obraně jisté, protože arogantní globalisté se pokaždé opakovaně zmýlili v tom, že mezi zdánlivě omezeně velkým Německem a surovinami z Ruska neleží žádná pustina idiotů, ale v podstatě druhé Německo a k tomu zvyklé fungovat se čtvrtinovými platy.
Přitom znakem skutečných blbců, kteří neměli nikdy šanci na výhru, i kdyby si natiskli kolik peněz chtěli, je právě to stálé opakování té stejné chyby.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se