Domů
Obnovitelné zdroje
Ikea otevře nový obchod s více než 4 000 solárními panely na střeše

Ikea otevře nový obchod s více než 4 000 solárními panely na střeše

Ikea otevře 30. září 2015 nový obchod v St. Louis, na jehož střeše bude instalováno více než 4 000 solárních panelů. Švédská firma vyrábějící nábytek patří mezi společnosti, které se snaží, aby jejich činnost měla co nejmenší vliv na životní prostředí. S tím je spojena i instalace fotovoltaických panelů na střechy jejich obchodů. Jen v USA se jedná již o 42. solární projekt Ikei.

4 085 panelů by mělo ročně vygenerovat 1,78 GWh elektrické energie

Do otevření nového obchodu v St. Louis chybí bezmála dva měsíce, ale již nyní je 25 000 čtverečních metrů střechy pokryto 4 085 panely. Celkový instalovaný výkon solárních panelů je 1,28 MW a ročně by měly vygenerovat přibližně 1,78 GWh elektrické energie. Jedná se o vůbec největší střešní fotovoltaickou elektrárnu ve státě Missouri, která by měla ročně snížit emise CO2 o 1200 tun.

„Instalace solárních panelů je dalším vzrušujícím a důležitým krokem k otevření obchodu Ikea v St. Louis,“ řekl John Achillea, manažer pobočky. „Ikea se snaží vytvořit trvale udržitelný život pro komunity, kde působí, a Ikea St. Louis může k tomuto cíli přispět největší střešní fotovoltaickou elektrárnou v Missouri.“

Ikea se již delší dobu zaměřuje na využívání obnovitelných zdrojů elektrické energie. Po světě instalovala více než 700 000 solárních panelů a vlastní 157 větrných turbín v Evropě a Kanadě. Nábytkový gigant by se chtěl do roku 2020 stát energeticky nezávislým. Do obnovitelných zdrojů chce v tomto období investovat více než 2 miliardy dolarů.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se