Domů
Obnovitelné zdroje
Na britský trh byl uveden první oboustranný solární panel

Na britský trh byl uveden první oboustranný solární panel

Společnost LG nedávno uvedla na britský trh svůj první oboustranný solární modul, který má oproti klasickým modulům zvýšit energetický výtěžek. Podle LG produkují oboustranné moduly obecně o 20 – 30 % více energie než moduly konvenční. Účinnost přední strany panelu dosahuje 21,6 %, účinnost zadní části 20 %. 

Novinka s názvem LG NeON 2 BiFacial je prvním oboustranným modulem korejského výrobce. Oboustranný modul v tomto smyslu znamená, že dokáže produkovat elektrickou energii ze světla dopadajícího jak na přední, tak na zadní stranu. Díky tomu lze využít i odražené světlo a tím zvýšit energetický výtěžek oproti jednostrannému modulu o stejných rozměrech.

„Oboustranné články mohou generovat více energie při stejné ploše, čímž pomáhají zvyšovat efektivitu a snížit celkové náklady fotovoltaického systému. Modul LG NeON 2 BiFacial zvyšuje laťku v solárním průmyslu.“

Michael Harre, LG Electronics Germany

V závislosti na použití modulu se jeho energetický výtěžek oproti klasickým modulům může lišit o několik desítek procent. Asi nemá smysl instalovat oboustranný modul na šikmou střechu rodinného domu, kde je zadní stěna nevyužitelná. Naopak se nabízí instalovat moduly jako protihlukové stěny, nebo jako různé přístřešky podobné londýnské autobusové zastávce vyrobené z průhledného fotovoltaického skla.

Modul LG NeON 2 BiFacial využivá „Cello“ technologii, kterou vyvinula společnost LG ke zvýšení absorpce světla a ke snížení ztrát. Místo tří plochých vodičů je v článku použito 12 kulatých drátů, které jednak lépe odráží dopadající paprsky a také snižují elektrické ztráty.

„Cello“ technologie, zdroj: www.lg-solar.com

LG je prvním, ale ne jediným výrobcem, který se rozhodl uvést oboustranné moduly na britský trh. Další bude německá společnost SolarWorld. Oboustranných modulů se dočká i australský trh, kde je LG hodlá nabízet od třetího čtvrtletí letošního roku.

Zdroj úvodní fotografie: www.lgenergy.co.nz

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.