Domů
Plynárenství
Břidlicový plyn oživí britský zpracovatelský průmysl, tvrdí INEOS Shale
Flickr @ Nicholas A. Tonelli http://www.flickr.com/photos/nicholas_t/

Břidlicový plyn oživí britský zpracovatelský průmysl, tvrdí INEOS Shale

Provozní ředitel petrochemické společnosti INEOS Shale Tom Pickering poukázal v rozhovoru se zahraničním portálem energylivenews.com na oživení, které přináší břidlicový plyn pro britský zpracovatelský průmysl. Pickering zároveň prohlásil, že samotná těžba břidlicového plynu metodou takzvaného frakování je bezpečná. 

Provozní ředitel společnosti INEOS Shale Tom Pickering poukázal dnes v rozhovoru pro zahraniční portál energylivenews.com na výhody, které přináší břidlicový plyn pro Velkou Británii.

„Poskytuje to základní stavební kámen pro britský zpracovatelský průmysl. Před deseti lety tvořil zpracovatelský průmysl 25 % HDP, dnes je to méně než 10 %. To není pokles, to je kolaps, ale myslíme si, že využíváním levné suroviny a zabezpečením levné energie můžeme zajistit pokračování zpracovatelského průmyslu ve Spojeném království,“ řekl Pickering.

Na otázku týkající se bezpečnosti těžby plynu z břidlic metodou takzvaného frakování Pickering odpověděl, že je to bezpečné, ale že je třeba kromě výhod a nových pracovních míst mluvit také o obavách, které jsou s frakováním spojeny a o tom, jak jsou tato rizika zvládána.

Těžba břidlicového plynu ve Velké Británii

Technologie těžby zemního plynu z břidlic metodou hydraulického frakování, kterou většina zemí pevninské Evropy zakázala, má ve Velké Británii v současné době velkou podporu. Hlavním uváděným důvodem pro povolování těžby břidlicového plynu je potřeba snížení závislosti země na dovozu zemního plynu.

Minulý týden dokonce britská vláda poprvé využila nových pravomocí, které jí umožňují změnit rozhodnutí místní samosprávy o povolení k těžbě plynu a schválila jedno ze dvou zamítnutých rozhodnutí k těžbě plynu z břidlic společnosti Cuadrilla.

Kromě vlastní těžby břidlicového plynu začíná Velká Británie břidlicový plyn také dovážet. Koncem září dorazila do Británie první dodávka zkapalněného zemního plynu (LNG) z amerických břidlicových ložisek.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Závod o čas na severním pobřeží. Polsko si klestí nové cesty pro plyn
26. červen 2022, 23:00
Češi si otevřeli dveře do země, kde plyn a peníze nemají dno
26. červen 2022, 20:01
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se