Domů
Plynárenství
Ruský Novatek a čínská CNPC budou spolupracovat na dalším projektu LNG

Ruský Novatek a čínská CNPC budou spolupracovat na dalším projektu LNG

Ruská společnost Novatek, čínská státní firma China National Petroleum Corp (CNPC) a China Development Bank podepsaly dnes dohodu o spolupráci na druhém projektu zkapalněného zemního plynu (LNG) v arktické oblasti. Informoval o tom list Financial Times.

Obě čínské společnosti se už podílely na prvním projektu Novateku Arctic LNG-1 na Jamalském poloostrově.

Kvůli mezinárodním sankcím vůči Rusku měla ruská firma problémy získat na projekt v hodnotě 27 miliard dolarů (596 miliard Kč) finance a podporu poté našla v Číně. Podíl 20 procent na projektu, který byl právě uveden do provozu, má také francouzská firma Total.

Šéf druhé největší ruské plynárenské společnosti Leonid Michelson před časem k LNG-2 uvedl, že o účast projevily vedle ruských subjektů zájem také nejmenovaná saúdskoarabská společnost a francouzský Total.

Dohoda byla podepsána za účasti ruského premiéra Dmitrije Medveděva a jeho čínského protějšku premiéra Li Kche-čchianga.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.