Domů
Plynárenství
Ruský Novatek a čínská CNPC budou spolupracovat na dalším projektu LNG

Ruský Novatek a čínská CNPC budou spolupracovat na dalším projektu LNG

Plynárenství
Bez komentáře
1. listopad 2017, 10:45
ČTK

Ruská společnost Novatek, čínská státní firma China National Petroleum Corp (CNPC) a China Development Bank podepsaly dnes dohodu o spolupráci na druhém projektu zkapalněného zemního plynu (LNG) v arktické oblasti. Informoval o tom list Financial Times.

Obě čínské společnosti se už podílely na prvním projektu Novateku Arctic LNG-1 na Jamalském poloostrově.

Kvůli mezinárodním sankcím vůči Rusku měla ruská firma problémy získat na projekt v hodnotě 27 miliard dolarů (596 miliard Kč) finance a podporu poté našla v Číně. Podíl 20 procent na projektu, který byl právě uveden do provozu, má také francouzská firma Total.

Šéf druhé největší ruské plynárenské společnosti Leonid Michelson před časem k LNG-2 uvedl, že o účast projevily vedle ruských subjektů zájem také nejmenovaná saúdskoarabská společnost a francouzský Total.

Dohoda byla podepsána za účasti ruského premiéra Dmitrije Medveděva a jeho čínského protějšku premiéra Li Kche-čchianga.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Evropské zásobníky plynu se plní rekordním tempem
27. květen 2022, 05:00
Afrika místo Ruska? Němci a Italové nacházejí nové dodavatele plynu
26. květen 2022, 13:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se