Domů
Ropa
Zisk maďarské firmy MOL díky vyšším příjmům vzrostl o 76 %
Natural gas. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/rickhurdle/

Zisk maďarské firmy MOL díky vyšším příjmům vzrostl o 76 %

Ropa
Bez komentáře
20. únor 2018, 09:53
ČTK

Maďarské ropné a plynárenské skupině MOL vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 76 procent na 76,6 miliardy forintů (6,2 miliardy Kč). Hospodaření podpořily vyšší příjmy a nižší finanční ztráty, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných finančním a ekonomickým serverem Portfolio.hu, kteří očekávali zisk 67,8 miliardy HUF. Čistý zisk podpořil také pokles čisté finanční ztráty na 3,2 miliardy HUF z 32,4 miliardy HUF.

Hrubý provozní zisk EBITDA stoupl na 151,9 miliardy HUF z předloňských 139,6 miliardy HUF. Příjmy vzrostly o 14 procent na 1,125 bilionu HUF. Vyšší byly příjmy jak v divizi průzkumu a těžby, tak v divizi zpracování a prodeje a spotřebitelských služeb.

Ilustrační foto

Generální ředitel Zsolt Hernádi v prohlášení uvedl, že za celý letošní rok firma čeká hrubý provozní zisk očištěný o náklady související s přeceněním hodnoty zásob a bez mimořádných položek kolem 2,2 miliardy USD (45 miliard Kč). Loni činil 2,45 miliardy USD, uvedla agentura MTI.

MOL působí ve více než 40 zemích světa. Provozuje čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Kromě toho vlastní síť více než 1900 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Na českém trhu provozuje přes 300 čerpacích stanci a je druhým největším provozovatelem benzinových pump.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Metan se zbytečně pálí při těžbě ropy, přitom ohřívá planetu. Čeští vědci ho chtějí převádět na metanol
21. červen 2022, 09:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se