Domů
Plynárenství
Vývoz Gazpromu do Evropy i samotné České republiky klesl
Gazprom

Vývoz Gazpromu do Evropy i samotné České republiky klesl

Plynárenství
1 komentář
14. listopad 2020, 11:26
ČTK

Ruské plynárenské společnosti Gazprom v prvních třech čtvrtletích letošního roku klesl vývoz zemního plynu do Evropy včetně Turecka o 12 procent na 125,7 miliardy metrů krychlových. Dodávky do samotné České republiky se snížily zhruba o třetinu na 4,1 miliardy metrů krychlových z 6,1 miliardy před rokem. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dnešní údaje podniku.

Poptávku po zemním plynu v letošním roce snížila pandemie nemoci covid-19, která těžce zasáhla ekonomickou aktivitu. Gazprom navíc na evropském trhu čelí konkurenci ze strany dodávek zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států.

Ruský podnik minulý měsíc předpověděl, že na evropském trhu se zemním plynem bude v příštím roce nadále panovat převis nabídky nad poptávkou, který tlačí dolů ceny.

Gazprom disponuje největšími zásobami zemního plynu na světě a má monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů. Je klíčovým dodavatelem plynu pro řadu evropských zemí včetně České republiky.

pmh šeb

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Jaroslav Novák
15. listopad 2020, 13:26

nižší spotřeba energií = teplá zima a pokles průmyslu = nižší výkon ekonomiky, doplněné o podezřelou COVID 19 pandemii, která nesplnila počtem nakažených vyhlášení Nouzového stavu,.....cesta k JŘBU a tunelování zdr. pojišťoven, nasazení podezřelé PCR testy jako krytí,.... už chápeme souvislosti a touhu po moci,...!!! Chceme také korespondenční hlasování,......???????

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se