Domů
Ropa
Americký ropný gigant Exxon Mobil zvýšil ve 3Q zisk o 50 %

Americký ropný gigant Exxon Mobil zvýšil ve 3Q zisk o 50 %

Ropa
Bez komentáře
27. říjen 2017, 15:54
ČTK

Americký ropný gigant Exxon Mobil ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 50 procent na 3,97 miliardy dolarů (87,9 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že hospodaření podpořily vyšší ceny ropy a zemního plynu. Exxon Mobil je největším veřejně obchodovaným producentem ropy na světě.

Nárůstu zisku nezabránilo ani řádění hurikánu Harvey, který v srpnu zasáhl ropný průmysl v oblasti Mexického zálivu. Celková produkce společnosti Exxon Mobil ve třetím čtvrtletí vzrostla o zhruba dvě procenta na 3,9 milionu barelů ropného ekvivalentu denně.

Tržby činily 66,17 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle agentury AP odhadovali na 63,51 miliardy. Zisk na akcii vzrostl na 93 centů ze 63 centů před rokem. Řádění hurikánu Harvey podle managementu snížilo čtvrtletní zisk o čtyři centy na akcii.

Bez zahrnutí vlivu hurikánu vydělala firma 97 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 86 centů na akcii.

Štítky:ropa

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Náhrada za ruskou ropu: Vídeň podpoří rozšíření ropovodu vedoucího do Česka
17. květen 2022, 13:36
Embargo na ropu se kvůli maďarské blokaci odkládá, nové sankce na Rusko se zřejmě přijmou bez ní
13. květen 2022, 06:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se