Domů
Ropa
Americký ropný gigant Exxon Mobil zvýšil ve 3Q zisk o 50 %

Americký ropný gigant Exxon Mobil zvýšil ve 3Q zisk o 50 %

Americký ropný gigant Exxon Mobil ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 50 procent na 3,97 miliardy dolarů (87,9 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že hospodaření podpořily vyšší ceny ropy a zemního plynu. Exxon Mobil je největším veřejně obchodovaným producentem ropy na světě.

Nárůstu zisku nezabránilo ani řádění hurikánu Harvey, který v srpnu zasáhl ropný průmysl v oblasti Mexického zálivu. Celková produkce společnosti Exxon Mobil ve třetím čtvrtletí vzrostla o zhruba dvě procenta na 3,9 milionu barelů ropného ekvivalentu denně.

Tržby činily 66,17 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle agentury AP odhadovali na 63,51 miliardy. Zisk na akcii vzrostl na 93 centů ze 63 centů před rokem. Řádění hurikánu Harvey podle managementu snížilo čtvrtletní zisk o čtyři centy na akcii.

Bez zahrnutí vlivu hurikánu vydělala firma 97 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 86 centů na akcii.

Štítky:ropa

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.