Domů
Ropa
BP v prvním čtvrtletí vzrostl zisk, odkoupí další část svých akcií

BP v prvním čtvrtletí vzrostl zisk, odkoupí další část svých akcií

Britská ropná společnost BP za první čtvrtletí letošního roku zvýšila svůj zisk o 71 % ve srovnání s rokem minulým. BP k tomu pomohly jak rostoucí ceny ropy, tak její vyšší produkce. Společnost zároveň uvedla, že odkoupila zpět další akcie v hodnotě 120 milionů dolarů, které vydala při poklesu cen ropy v roce 2014.

Ropná společnost BP za první tři měsíce roku vykázala zisk ve výši 2,6 miliardy dolarů, což je o 71 % více oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku. Pokračuje tak její příznivé období, ve kterém dosahuje stále lepších výsledků ve srovnání s nepříznivým obdobím po roce 2014. V rámci svého programu na odkup vlastních akcií, které některé velké energetické společnosti vydaly po propadu cen ropy v roce 2014, jich v prvním čtvrtletí BP odkoupila celkem 18 milionů za 120 milionů dolarů.

Hlavním tahounem příznivých finančních výsledků byla rostoucí cena ropy a zemního plynu a také 6% navýšení produkce. Cena ropy od počátku roku vzrostla zhruba z 67 na 77 dolarů za barel (ropa Brent v průměru za první čtvrtletí stála 67 dolarů za barel, což je o 6 dolarů více než průměr v prvním čtvrtletí minulého roku).

„V roce 2018 jsme odhodláni pokračovat v plnění našich provozních cílů a udržování kapitálové disciplíny při rostoucím cash flow a návratnosti,“ uvedl generální ředitel Bob Dudley.

Ropný gigant se nechvalně proslavil havárií ropné plošiny Deepwater Horizon v roce 2010, při které uniklo obrovské množství ropy do vod Mexického zálivu. Tato havárie společnost vyšla už na 65 miliard dolarů, z čehož 1,6 miliardy zaúčtovala toto čtvrtletí a dalších 1,4 miliardy dolarů plánuje na zbytek roku.

Zelená budoucnost

BP se obdobně jako třeba Shell či Equinor (Statoil) snaží svou strategii zaměřit na čistou energetiku a investuje do nízkoemisních a obnovitelných zdrojů – celkem hodlá investovat půl miliardy dolarů.

„Z dlouhodobého hlediska pomohou naše nízkoemisní uhlíkové ambice – včetně jasných cílů pro naše vlastní emise – zajistit, aby se celá BP zaměřila také na postupný energetický přechod,“ dodal Bob Dudley.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.