Domů
Ropa
Ceny ropy kvůli obchodnímu napětí klesají o pět procent
Zdroj: Berardo62 / Flickr

Ceny ropy kvůli obchodnímu napětí klesají o pět procent

Ceny ropy dnes klesají o zhruba pět procent a americká ropa se dostala nejníže od března. Přispívá k tomu obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy, které by mohlo snížit globální poptávku po ropě.

Kolem 18:30 SELČ cena severomořské ropy Brent klesla o 4,8 procenta na 67,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 5,3 procenta na 58,17 dolaru za barel. Během dne se cena WTI snížila až na 57,92 dolaru za barel, nejníže od 15. března.

„Opět vidíme vliv obav z obchodního sporu na poptávku,“ komentoval situaci na trhu viceprezident konzultační společnosti Tradition Energy Gene McGillian.

Fondy a investoři nyní podle něj mění své pozice, protože se obávají budoucího vývoje poptávky.

K obavám o poptávku přispěla také statistika z eurozóny, která ukázala, že podnikatelská aktivita v regionu sice tento měsíc vzrostla, avšak pomaleji, než se čekalo.

Analytici také upozorňují, že napětí mezi USA a Íránem se snižuje. Právě napětí mezi těmito zeměmi pomáhalo v posledních měsících k růstu cen ropy, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

červenec

67,60

70,99

New York – NYMEX

WTI

červenec

57,92

61,42

Štítky:ropa

Komentáře

(3)

Loudil

23. květen 2019, 23:18

To je dobrá zpráva pro samotnou Čínu, která je zdaleka největším dovozcem ropy na světě. Bude dovážet lacino. Uvidíme, jak bude obchodní válka dále probíhat, US DJIA akciový index dnes slušně padal i o více jak 400 bodů a nakonec uzavíral o 290 bodů dole. Huawei dnes oznámil, že nebude potřebovat US operační systém Android, pracuje už na vlastním a rovněž se obejde bez US čipů, ať si je USA prodávají třeba v Africe. Čína dnes poprvé v městě Quingdao představila veřejnosti prototyp svého magnetického vlaku Maglev ,který bude v Číně jezdit s cestujícími rychlostí 600 Km/h . Praktické zkoušky budou uzavřeny v r. 2021 a pak budou tyto vozy zařazeny do běžného provozu. V té době bude mít síť vysokorychlostní železnice délku přes 30 000 Km. Vývoj vědy a techniky v Číně pokračuje mimořádným tempem. Národní superpočítačové centrum Tianjin a Národní univerzita obrany v Changsha dostaly za úkol porazit vědce USA ve vývoji prvního exascale superpočítače provádějícího alespoň jeden kvintilion operací za vteřinu. Věci jdou dobře a Čína zřejmě spustí svůj stroj již 2020 , USA až 2021.

frank

24. květen 2019, 10:52

Váš argument mě zastihl v postavení s nohou před.

S nohou před čím, prosím?

Před brankou.

Jako při kriketu, což je hra mezi dvěma mužstvy po jedenácti hráčích

Loudil

24. květen 2019, 13:42

No nevím, co si myslet o kriketu, když uvedený článek rozebírá obchodní válku USA- Čína v jejímž důsledku se hroutí světová cena ropy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.