Domů
Ropa
Ceny ropy se pohybují oběma směry, americká WTI se drží pod 50 USD

Ceny ropy se pohybují oběma směry, americká WTI se drží pod 50 USD

Ceny ropy dnes zprvu pokračovaly v poklesu, posléze ale americká lehká ropa WTI začala zdražovat v reakci na zprávu, že americké zásoby ropy vzrostly méně, než se očekávalo. WTI ale stále zůstává pod hranicí 50 dolarů za barel, a tedy nejníže od ledna 2019. Ropa reaguje na zprávy o stovkách nových případů onemocnění způsobených novým koronavirem v Asii a v producentských státech Blízkého východu a na varování Spojených států před možnou pandemií.

Cena severomořské ropy Brent před 16:30 SEČ vykazovala pokles o 0,5 procenta na 54,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu přidávala zhruba 0,2 procenta na 49,98 dolaru za barel.

Podle amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) se americké zásoby ropy v týdnu do 21. února zvýšily o 452.000 barelů. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali větší nárůst – o dva miliony barelů.

Za „hluboce znepokojivý“ označil nenadálý nárůst nových onemocnění šéf Světové zdravotnické organizace (WHO). Dodal ale, že se šíření nákazy ještě stále dá zastavit a nemusí vypuknout pandemie. Případy nákazy zatím oznámila zhruba třicítka zemí, stovky nových nemocných jsou v Asii.

Dnes se ke koronaviru hodlá na tiskové konferenci vyjádřit americký prezident Donald Trump. Toho podle zdrojů zpravodajského serveru CNBC rozezlil pokles akciových trhů vyvolaný obavami z dopadů koronaviru.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

duben

54,70

54,95

New York – NYMEX

WTI

duben

49,98

49,90

vjn mka

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.