Domů
Ropa
Černá Hora udělila koncesi na těžbu ropy společnostem Eni a Novatek

Černá Hora udělila koncesi na těžbu ropy společnostem Eni a Novatek

Černá Hora podepsala kontrakt na 30letou koncesi na průzkum těžby ropy a plynu v Jaderském moři s konsorciem, které tvoří italská společnosti Eni a druhá největší plynárenská firma v Rusku Novatek.

Malá balkánská země, která usiluje o členství v Evropské unii, netěží žádnou ropu, počáteční údaje však naznačují, že by mohla mít dostatek zdrojů na pokrytí své poptávky po ropě a plynu, uvedla agentura Reuters. Kontrakt na čtyři bloky pokrývá oblast 1228 čtverečných kilometrů. Oba partneři se o koncesi dělí rovným dílem.

„Podpis kontraktu vydláždí cestu pro zahájení průzkumu těžby ropy a plynu,“ prohlásil premiér Milo Djukanović.

Ministerstvo hospodářství již dříve uvedlo, že průzkum bude rozdělen do dvou fází, z nichž první bude stát 85 milionů eur (2,3 miliardy Kč) a druhá 12 milionů eur. Očekává se, že vrtné práce začnou ještě letos.

Potřeba nových energetických zdrojů je akutní na celém Balkáně. Region trápí nedostatek investic již téměř dvě desetiletí kvůli bosenské válce v letech 1992 až 1995 a politickým nepokojům.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.