Domů
Ropa
Rafinérie v Litvínově dokáže zvládnout přechod výhradně na neruskou ropu
Rafinerie společnosti Unipetrol. Zdroj: Unipetrol

Rafinérie v Litvínově dokáže zvládnout přechod výhradně na neruskou ropu

Ropa
Bez komentáře
3. listopad 2023, 12:22
ČTK

Rafinérie v Litvínově dokáže technologicky zvládnout přechod výhradně na jinou ropu než ruskou. Potvrdil to říjnový třítýdenní test, při němž litvínovská rafinérie poprvé ve své historii zpracovávala výhradně neruskou ropu, informoval dnes ČTK mluvčí skupiny ORLEN Unipetrol Pavel Kaidl. Hlavní podmínkou nutnou pro odklon České republiky od ruské ropy je zvýšení kapacity ropovodu TAL, které je v kompetenci českého státu a má být dokončeno na konci roku 2024, uvedl Kaidl.

Skupina ORLEN Unipetrol je s kapacitou 5,8 milionu tun zpracované ropy ročně největší rafinérií v České republice. Následná modernizace závodu v Litvínově, včetně přizpůsobení výrobních a návazných procesů novým ropným směsím, zajistí podle Kaidla bezpečnost dodávek pohonných hmot na český trh a zvýší konkurenceschopnost společnosti na mezinárodním trhu.

fir dr

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se