Domů
Ropa
Ropa kvůli obchodnímu napětí zlevňuje, Brent klesl pod 65 USD

Ropa kvůli obchodnímu napětí zlevňuje, Brent klesl pod 65 USD

Ceny ropy se dnes výrazně snižují, severomořská ropa Brent sestoupila pod 65 dolarů za barel. Americký prezident Donald Trump totiž plánovaným zavedením cel na dovoz z Mexika posílil obavy, že napětí v mezinárodních obchodních vztazích bude mít negativní vliv na poptávku po ropě.

Krátce před 17:00 SELČ vykazoval Brent pokles téměř o tři procenta na 64,89 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 2,2 procenta na 55,36 dolaru za barel. Od začátku května ztrácí Brent více než deset procent a je na cestě k nejprudšímu měsíčnímu poklesu za půl roku, uvedla agentura Reuters.

Trump oznámil, že od 10. června bude veškerý dovoz z Mexika zatížen pětiprocentním clem. Chce tak zemi přimět, aby zastavila příliv migrantů do Spojených států.

Pokud se migrační krizi nepodaří ani tak zmírnit, hodlá Trump clo zvyšovat, od 1. října by tak činilo 25 procent. Oznámení přichází v době, kdy už Spojené státy vedou celní válku s Čínou.

K poklesu cen ropy přispívá i pokračující růst těžby suroviny ve Spojených státech. Americký státní Úřad pro energetické informace (EIA) ve čtvrtek oznámil, že produkce ropy v USA se minulý týden zvýšila o 100.000 barelů denně, takže se vrátila na rekordních 12,3 milionu barelů denně.

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

červenec

64,89

66,87

New York – NYMEX

WTI

červenec

55,36

56,59

Komentáře

(4)

Ros

1. červen 2019, 08:45

Mohli byste prosím zablokovat tohle ruské trollí stvoření? Pokud bych chtěl číst jejich žvásty chodím na Sputnik, ne k Vám.

Loudil

1. červen 2019, 11:56

Vážený pane, článek hovoří o změnách cen ropy v důsledku amerických sankcí na různé státy. A já se tedy ve své odpovědi zabývám bližší problematikou těch US sankcí a jejich dopady na světovou ekonomiku i obyčejné lidi. Nic, co by bylo mimo téma SANKCE + ROPA = POLITIKA + EKONOMIKA. To co jsem zde uvedl jsou jen holá, všude ověřitelná běžná ekonomická fakta. Pokud někdo "trolí", tak jak známo uvádí záměrně nepravdu , je-li trolením psaní pravdy, pak ovšem žijeme v opravdu zvláštní době ! V autorově článku jsou zmiňováni mexičtí migranti, cla na Čínu,...... Možná by jste mohl přemoci svoji vrozenou lenost a napsat také nějaký příspěvek do tohoto vlákna k tématu a ne jen napadat osobu jiného autora. Bylo by to tak lepší.

MN

1. červen 2019, 16:14

Prosím o zablokování prudiče Rose.

Loudil

31. květen 2019, 22:50

Ropa padá o 3 %, americká burza dnes propadla o dalších 355 bodů /DJIA/ a je tak už o 2000 bodů pod úrovní loňského maxima. Naopak zlato vyrazilo vzhůru z 1290 na 1306 Dolaru . Zlato vždy v krizích razí vzhůru. Po uvalení 5 % cla na import z Mexika padají akcie japonských automobilek, neboť právě ony v Mexiku vyrábí auta pro export do USA. Jak včera uvedla čínská firma Huawei, její produkty se užívají ve 170 státech světa a užívá je přes 3 miliardy lidí, tedy 40 % obyvatel světa. Pokud Trump bude dále cílit na Huawei, bude cílit na 3 miliardy uživatelů jeho technologií. Čína už připravuje pro USA "chutnou odvetu". Čína těží 80 % světové těžby zemin vzácných kovů a vyrábí dokonce 90 % !! jejich produktů v čisté podobě. USA dováží 80 % své spotřeby právě z Číny. Bez takových vzácných prvků jako : Europium, Lutecium, Dysprosium, Ytterbium, Ytrium,... je každý moderní průmysl vyřízený. Tyto prvky jsou nutné v automobilovém průmyslu, ve výrobě magnetů, vojenském průmyslu, elektronice, ale i třeba vysavačích či ledničkách. V USA vládne duševně nemocný člověk. Je třeba , aby se tomu svět přizpůsobil a spojil své síly. Jen společně zvítězíme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.