Domů
Ropa
Ropa oslabuje vlivem rekordních zásob, obav z druhé vlny pandemie

Ropa oslabuje vlivem rekordních zásob, obav z druhé vlny pandemie

Ropa
Bez komentáře
24. červen 2020, 18:40
ČTK

Ceny ropy dnes klesají. Náladu trhu určují rekordní zásoby suroviny a obavy z druhé vlny pandemie, které převážily nad vlivem postupného otevírání světové ekonomiky.

V 18:00 SELČ cena severomořské ropy Brent odepisovala 6,5 procenta na 39,84 dolaru za barel. V úterý stoupla na maximum od březnového propadu. Ropa Brent sice vystoupala od dubnové ceny pod 16 dolarů za barel, ale stále je o třetinu levnější než na konci roku 2019. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu klesala zhruba o sedm procent na 37,56 dolaru za barel.

Investory znepokojuje stoupající počet nově nakažených koronavirem ve Spojených státech, Číně, Latinské Americe a Indii.

„Jsou to všechno důležitá centra poptávky po ropě. Druhá vlna nákazy a zavírání ekonomiky by zhatily obnovu světové ekonomiky a s tím i poptávku po ropě a ceny,“ řekl agentuře Reuters analytik Stephen Brennock ze společnosti PVM.

Skladovací zařízení po světě jsou téměř plná a pokud druhá vlna pandemie zasáhne poptávku, vyvstane podle analytiků problém, co s nevyužitou ropou.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentsrpen39,8442,63
New York – NYMEXWTIsrpen37,5640,37

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Čína s Ruskem posilují vazby na poli energetiky. Země jednají o nákupu ropy do strategických rezerv
19. květen 2022, 12:58
Když naši ropu nechcete, prodáme ji Asii, vzkázalo Rusko Evropě
19. květen 2022, 11:09
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se