Domů
Ropa
Ropa výrazně zlevňuje kvůli obavám z koronavirové mutace delta
Zdroj:pixabay

Ropa výrazně zlevňuje kvůli obavám z koronavirové mutace delta

Ceny ropy se dnes výrazně snižují kvůli obavám, že šíření koronavirové mutace delta bude mít negativní dopad na poptávku. K jejich poklesu přispěla rovněž zpráva o překvapivém nárůstu zásob suroviny ve Spojených státech.

Cena severomořské ropy Brent kolem 17:00 SELČ vykazovala pokles o 1,4 procenta na 71,37 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela dokonce 2,1 procenta na 69,11 dolaru za barel.

Spojené státy a Čína, tedy dva největší spotřebitelé ropy na světě, se nyní potýkají s rostoucím počtem nových případů nákazy koronavirovou mutací delta, což podle analytiků omezí poptávku po pohonných hmotách.

„Nadále rostou obavy ze šíření mutace delta v Číně, které v posledních dnech tlačí ceny ropy dolů,“ uvedli analytici z banky ING.

Čínské úřady kvůli šíření mutace delta začaly v některých městech zpřísňovat protiepidemická opatření.

Americký úřad pro energetické informace EIA dnes oznámil, že zásoby ropy v USA se minulý týden zvýšily o 3,6 milionu barelů na 439,2 milionu barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že zásoby vykážou pokles o 3,1 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

říjen

71,37

72,41

New York – NYMEX

WTI

září

69,11

70,56

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.