Domů
Ropa
Ropa zdražuje kvůli eskalaci napětí Sýrii, Brent vystoupil nad 68 USD

Ropa zdražuje kvůli eskalaci napětí Sýrii, Brent vystoupil nad 68 USD

Ropa dnes na světových trzích zdražuje, Brent se vrátil nad hranici 68 dolarů za barel. Ceny tlačí vzhůru hlavně opatrnost investorů po útoku na syrskou základnu. Opačně působí přetrvávající obavy z americko-čínských obchodních sporů.

Kolem 16:30 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent růst o zhruba 1,8 procenta na 68,31 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu přidávala přes 1,9 procenta na 63,25 dolaru za barel.

Vojenská letecká základna v syrském Homsu se dnes ráno stala terčem raketového útoku. Damašek z něj viní USA, ty však odpovědnost odmítají.

Irák dnes oznámil, že zachová stálé ceny květnových dodávek své suroviny na fyzický trh ropy. Irák je druhým největším producentem v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

Těžaři v USA v týdnu do 6. dubna zprovoznili 11 nových vrtů. Jejich celkový počet tak stoupl na 808, což je nejvíc od března 2015, uvedla v pátek energetická poradenská firma Baker Hughes.

V pátek ropa zlevnila o dvě procenta poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil Číně novými cly. Zatím k nim nesáhl, napětí mezi dvěma největšími ekonomikami světa ale přetrvává.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

červen

68,31

67,11

New York – NYMEX

WTI

květen

63,25

62,06

Štítky:ropa

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.