Domů
Ropa
Ropa zdražuje, vliv má postup v jednáních mezi USA a Čínou

Ropa zdražuje, vliv má postup v jednáních mezi USA a Čínou

Ceny ropy se dnes blíží tříměsíčnímu maximu. Reagují tak na páteční zprávu, že Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody.

Severomořská ropa Brent si kolem 18:10 SEČ připisovala zhruba 0,4 procenta na 65,46 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 0,1 procenta na 60,14 dolaru za barel.

Představitelé USA a Číny v pátek oznámili, že dosáhli první fáze obchodní dohody. Washington tak v neděli nezavedl plánovaná dodatečná cla na čínské zboží a Čína na oplátku upustila od vlastních odvetných cel na dovoz z USA.

Analytik Edward Moya ze společnosti OANDA má za to, že pokrok v řešení obchodního sporu může oživit poptávku po ropě a zmírnit obavy z jejího přebytku, který vede k nižším cenám.

Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer v neděli v rozhovoru s televizí CBS řekl, že zmíněná první fáze dohody s Čínou je kompletně hotová. Ujednání podle něj v příštích dvou letech zdvojnásobí americký export do této asijské země.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentúnor65,4665,22
New York – NYMEXWTIleden60,1460,07
Štítky:ropaUSAčína

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.