Domů
Ropa
Ropa zlevňuje, trh reaguje na známky slábnoucí poptávky v Asii

Ropa zlevňuje, trh reaguje na známky slábnoucí poptávky v Asii

Světové ceny ropy na začátku nového týdne klesají, Brent se ale drží nad hranicí 50 dolarů za barel. Saúdskoarabský ministr energetiky sice řekl, že na trh se vrací rovnováha, jeho slova ale zmírnily známky zpomalující poptávky v Asii.

Cena severomořské ropy Brent s dodáním v září vykazovala kolem 17:30 SELČ pokles o 0,4 procenta na 50,15 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) podobně ztrácela 0,3 procenta a nacházela se v blízkosti na 48,85 dolaru za barel.

Podle analytiků banky Morgan Stanley existují náznaky, že ceny ropy by mohly opět klesnout. Poukázali na stagnující poptávku po benzinu a vyšší dodávky ropy z oblastí, kde byly přerušeny. Týká se to zejména Kanady a Nigérie.

Na cenu ropy by mohly nepříznivě působit i nízké marže rafinerií, které by mohly vést k omezení provozu.

Minulý týden zaznamenala cena ropy Brent nejvýraznější týdenní nárůst od poloviny května, mimo jiné díky slabšímu dolaru, který pomohl k růstu ceny většině komodit.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

Ilustrační foto

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

září

50,15

50,35

New York – Nymex

WTI

srpen

48,86

48,99

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.