Domů
Ropa
Rusko: OPEC a spojenci možná zváží zmírnění restrikcí na těžbu ropy
Zdroj:pixabay

Rusko: OPEC a spojenci možná zváží zmírnění restrikcí na těžbu ropy

Ropa
Bez komentáře
23. prosinec 2019, 14:32
ČTK

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by mohli v březnu uvažovat o zmírnění dohodnutých restrikcí na těžbu ropy. V televizním rozhovoru to podle agentury Reuters uvedl ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem se loni dohodli na snížení těžby asi o 1,2 milionu barelů denně s cílem podpořit ceny ropy a omezit nadbytečné dodávky suroviny na trh. Tento měsíc se rozhodli snížení prohloubit o dalších 500.000 barelů denně.

Dohoda je platná do konce prvního čtvrtletí příštího roku. OPEC a spojenci by se měli začátkem března sejít, aby projednali další postup. „Můžeme zvažovat jakékoliv možnosti, včetně postupného uvolňování (těžebních) kvót,“ uvedl Novak. „Vše bude záležet na březnovém vývoji situace a na prognózách pro další čtvrtletí,“ dodal. V současnosti je podle něj situace na ropném trhu „víceméně stabilní“.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Vláda schválila nákup 75.000 tun ropy do rezerv, stát zaplatí přes miliardu Kč
22. červen 2022, 18:33
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se