Domů
Ropa
Saudi Aramco vstoupí na burzu ve druhé polovině 2018, nabídne až 5 % akcií

Saudi Aramco vstoupí na burzu ve druhé polovině 2018, nabídne až 5 % akcií

Ropný gigant Saudi Aramco vstoupí na burzu ve druhé polovině roku 2018 a podle CEO společnosti Amina Nassera budou akcie obchodovány na lokální burze Tadawul a na jedné nebo dvou zahraničních burzách. Podle zahraničního serveru Reuters bude v první veřejné nabídce akcií (IPO) nabídnut až 5% podíl ve společnosti.

Plánované IPO je jedním ze základních kamenů ambiciózního plánu saúdské vlády, známého jako Vize 2030, spočívajícím v diverzifikaci ekonomiky a snížení závislosti státního rozpočtu na ropě. Až 5% podíl v největším světovém producentovi ropy bude nabídnut na saúdské burze v Rijádu a na jedné nebo více zahraničních burz.

„Vždycky jsme tvrdili, že vstup na burzu proběhne ve druhé polovině roku 2018, všechno probíhá velmi hladce a nyní vyhodnocujeme různé burzy. Máme před sebou ještě spoustu práce, ale vše probíhá podle plánu.“ řekl Nasser na průmyslové konferenci v Bahrajnu.

Nasser podle serveru Reuters dodal, že Saudi Aramco vstoupí na domácí burzu Tadawul a na jednu či dvě zahraniční burzy.

CEO Saudi Aramco na konferenci dále řekl, že přebytek světových zásob ropy by se měl v první polovině letošního roku snížit a že by ropné společnosti měly pokračovat v dlouhodobých investicích navzdory nízkým cenám ropy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.