Domů
Ropa
Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou
Zdroj: Dentons

Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou

Následující týdny by mohly přinést více informací ohledně budoucího vývoje cen ropy. Prezident Venezuely Nicolas Maduro v průběhu minulého týdne oznámil, že tamní vláda pracuje na uspořádání schůzky mezi členy OPEC i nečlenskými zeměmi za účelem stabilizace ceny ropy.

Ropný gigant, Rusko, se nechal slyšet, že nevidí žádné důvody pro nová jednání na téma zmražení objemu produkce.

„Aktivně podporujeme setkání producentů, které by se podle našich odhadů mohlo uskutečnit v průběhu následujících týdnů, aby se členské i nečlenské země OPEC mohly posadit ke stolu a zjistit, jak vypadá výhled pro zimu.“
Eulogio del Pino, venezuelský ministr pro ropu

Venezuela se opakovaně pokouší o dosažení dohod o omezení produkce ropy již od poklesu z roku 2014, avšak zatím bezúspěšně. Poslední velká schůzka světových producentů ropy se uskutečnila v dubnu, nicméně ani tehdy nebylo dosaženo dohody.

Levná ropa není pro ekonomiku Venezuely, jejíž příjmy jsou na černém zlatě z velké míry závislé, zcela příznivá. Podle Madura je tamní vláda obětí ekonomické války, kterou vedou političtí poradci podporovaní z Washingtonu.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
‚Žádnou ropu, nechte uhlík v zemi.‘ V New Yorku lidé protestovali proti nečinnosti vlád ohledně klimatu
24. září 2022, 10:43
Cenový strop na ruskou ropu je opět ve hře. Snahy může blokovat Maďarsko
23. září 2022, 17:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se