Domů
Ropa
Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou
Těžba ropy
Zdroj: Dentons

Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou

Následující týdny by mohly přinést více informací ohledně budoucího vývoje cen ropy. Prezident Venezuely Nicolas Maduro v průběhu minulého týdne oznámil, že tamní vláda pracuje na uspořádání schůzky mezi členy OPEC i nečlenskými zeměmi za účelem stabilizace ceny ropy.

Ropný gigant, Rusko, se nechal slyšet, že nevidí žádné důvody pro nová jednání na téma zmražení objemu produkce.

„Aktivně podporujeme setkání producentů, které by se podle našich odhadů mohlo uskutečnit v průběhu následujících týdnů, aby se členské i nečlenské země OPEC mohly posadit ke stolu a zjistit, jak vypadá výhled pro zimu.“
Eulogio del Pino, venezuelský ministr pro ropu

Venezuela se opakovaně pokouší o dosažení dohod o omezení produkce ropy již od poklesu z roku 2014, avšak zatím bezúspěšně. Poslední velká schůzka světových producentů ropy se uskutečnila v dubnu, nicméně ani tehdy nebylo dosaženo dohody.

Levná ropa není pro ekonomiku Venezuely, jejíž příjmy jsou na černém zlatě z velké míry závislé, zcela příznivá. Podle Madura je tamní vláda obětí ekonomické války, kterou vedou političtí poradci podporovaní z Washingtonu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516