Domů
Ropa
Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou
Zdroj: Dentons

Setkání světových producentů by mohlo přinést stabilitu na trhu s ropou

Následující týdny by mohly přinést více informací ohledně budoucího vývoje cen ropy. Prezident Venezuely Nicolas Maduro v průběhu minulého týdne oznámil, že tamní vláda pracuje na uspořádání schůzky mezi členy OPEC i nečlenskými zeměmi za účelem stabilizace ceny ropy.

Ropný gigant, Rusko, se nechal slyšet, že nevidí žádné důvody pro nová jednání na téma zmražení objemu produkce.

„Aktivně podporujeme setkání producentů, které by se podle našich odhadů mohlo uskutečnit v průběhu následujících týdnů, aby se členské i nečlenské země OPEC mohly posadit ke stolu a zjistit, jak vypadá výhled pro zimu.“

Eulogio del Pino, venezuelský ministr pro ropu

Venezuela se opakovaně pokouší o dosažení dohod o omezení produkce ropy již od poklesu z roku 2014, avšak zatím bezúspěšně. Poslední velká schůzka světových producentů ropy se uskutečnila v dubnu, nicméně ani tehdy nebylo dosaženo dohody.

Levná ropa není pro ekonomiku Venezuely, jejíž příjmy jsou na černém zlatě z velké míry závislé, zcela příznivá. Podle Madura je tamní vláda obětí ekonomické války, kterou vedou političtí poradci podporovaní z Washingtonu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.