Domů
Ropa
Těžba ropy v Rusku v červnu mírně vzrostla

Těžba ropy v Rusku v červnu mírně vzrostla

Ropa
Bez komentáře
2. červenec 2019, 10:19
ČTK

Těžba ropy v Rusku se v červnu zvýšila na 11,15 milionu barelů z květnových 11,11 milionu barelů denně. Ukazují to údaje ruského ministerstva energetiky. Rusko však nadále plnilo mezinárodní dohodu o omezení produkce ropy na více než 100 procent, uvedla dnes agentura Reuters.

Na těžbu ropy v Rusku mělo v poslední době negativní dopad přerušení dodávek ropovodem Družba v důsledku kontaminace suroviny zjištěné koncem dubna. V pondělí ruský provozovatel ropovodů Transněfť oznámil plné obnovení dodávek Družbou. Dodávky se začaly postupně obnovovat už v květnu, od konce května teče ropa znovu i do České republiky.

Ilustrační foto

Produkce ropy v Rusku je nyní ještě nižší, než předpokládala prosincová dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařských států o omezení dodávek na trh. Rusko se v rámci této dohody zavázalo, že sníží proti říjnu těžbu o 228.000 barelů denně, což je zhruba na 11,18 milionu barelů denně. Cílem dohody je podpořit ceny ropy a omezit nadbytečné dodávky suroviny na trh.

O těžebních limitech v pondělí jednali členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Na schůzce ve Vídni schválili prodloužení dohody o devět měsíců. Dnes kartel OPEC o této otázce jedná s dalšími předními producenty mimo kartel v čele s Ruskem.

Štítky:ropa
Rusko

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
5:59: Přemrštěné marže, embarga, ropná diplomacie. Co je za cenami na pumpách
18. srpen 2022, 04:59
Změny v dodávkách ropy do Česka: odpadl Kazachstán, náhradním zdrojem je Saúdská Arábie
16. srpen 2022, 04:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se