Domů
Ropa
Trump zve Saudi Aramco na newyorskou burzu

Trump zve Saudi Aramco na newyorskou burzu

Žádost o vstup saúdské společnosti Saudi Aramco na akciovou burzu v New Yorku (NYSE) vyslovil dnes americký prezident Donald Trump.

„Kdyby se Saudi Aramco rozhodla učinit primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií na newyorské burze, velice bych si toho vážil, pro USA je to důležité,“ uvedl na svém twitterovém účtu.

Saúdská Arábie chce menší podíl akcií podniku, který ovládá jedny z největších zásob ropy na světě, uvést na trh příští rok.

Předpokládá se, že akcie zapíše nejen na domácím akciovém trhu Tadawul, ale v rámci mechanismu duálního kotování také na některé z předních zahraničních burz.

Finance státního ropného gigantu jsou ale neprůhledné a existují obavy, že vstup například na burzu v Londýně či v New Yorku by mohl vyústit v nechtěnou kontrolu a akcionáři by mohli vyžadovat zprůhlednění hospodaření, píše agentura AP.

NYSE je největší světovou burzou, kde hodnota zalistovaných společností přesahuje 21 bilionů dolarů (462 bilionů Kč). Jako duální trh si ji vybrala třeba čínská společnost Alibaba, japonské Toyota a Honda či evropské banky Deutsche Bank a UBS.

Štítky:USAAramco
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.