Domů
Ropa
Zisk ropné společnosti Exxon stoupl čtyřnásobně, zaostal však za očekáváním
Zdroj: Berardo62 / Flickr

Zisk ropné společnosti Exxon stoupl čtyřnásobně, zaostal však za očekáváním

Americké ropné společnosti Exxon Mobil vzrostl v posledním loňském čtvrtletí čistý zisk více než čtyřnásobně na 8,4 miliardy USD (170 miliard Kč) z předloňských srovnatelných 1,7 miliardy USD. K vysokému růstu pomohly vyšší ceny ropy a nižší náklady a mimořádný zisk související s novým daňovým zákonem v USA. Výsledky však zaostaly za očekáváním kvůli poklesu těžby a slabšímu výkonu divize chemikálií a rafinace. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila.

Exxon je největší ropnou společností na světě obchodovanou na burze. Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 88 centů a zaostal tak za očekáváním analytiků, kteří počítali se ziskem 1,04 dolaru na akcii.

Ilustrační foto

U Exxonu nebývá obvyklé, že jeho hospodaření zaostává za očekáváním analytiků. Firma se však nyní snaží zvýšit své rezervy po celém světě a upevnit si svou pozici jednoho z největších producentů ropy a plynu ve Spojených státech.

Těžba společnosti ve čtvrtém čtvrtletí klesla o tři procenta na čtyři miliony barelů ropného ekvivalentu za den. Těžba se zvýšila pouze ve Spojených státech. Příjmy vzrostly o 17,9 procenta na 66,52 miliardy USD.

Štítky:ropaExxon

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.