Domů
Ropa
Zisk Shellu za kvartál předčil očekávání, firma zvýšila dividendu

Zisk Shellu za kvartál předčil očekávání, firma zvýšila dividendu

Britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell ve třetím čtvrtletí meziročně klesl upravený zisk o 80 procent na 955 milionů dolarů (22,3 miliardy Kč). Výsledek ale výrazně překonal očekávání analytiků. Firma dnes také uvedla, že vzhledem k výsledkům se rozhodla zvýšit dividendu.

Analytici podle agentury Reuters v průměru očekávali, že firma vytvoří zisk 146 milionů dolarů. Podni ale upozornil, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru jsou další vyhlídky velmi nejisté.

Shell zvýší dividendu o čtyři procenta na 16,65 centu za akcii. Vyplácená dividenda ale po výrazném snížení z letošního dubna i tak jen mírně přesahuje třetinu částky vyplácené loni.

Akcie firmy si krátce po poledni na londýnské burze připisovaly skoro dvě procenta. Od začátku roku ale kvůli poklesu poptávky zhruba 60 procent ztrácejí.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.