Domů
Rychlé zprávy
Babiš: Odkoupení OKD podnikem Diamo je nesmysl
Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:OKD_Ostrava_20080203.jpg

Babiš: Odkoupení OKD podnikem Diamo je nesmysl

Návrh na odkoupení těžební společnosti OKD státním podnikem Diamo za jednu korunu, jak ho dnes představil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), je podle ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše nesmysl a mrhání peněz daňových poplatníků. Jde o populistický návrh související s blížícími se volbami, řekl ČTK.

„Potom, co stát prodal OKD pod cenu a nečinně přihlížel, jak bylo OKD vytunelováno, tak teď přichází kolega Mládek s návrhem, který by stál daňové poplatníky další peníze,“ uvedl.

Babiš zopakoval, že OKD by měl koupit privátní investor.

„Proces prodeje probíhá, tak nechápu, proč se ho kolega Mládek snaží narušit,“ uvedl.

I Mládek dnes řekl, že by si nejvíce přál, aby OKD koupil soukromý investor, který by mimo jiné zaplatil a zajistil postupný útlum těžby a zaměstnanost v regionu. Návrh ministerstva průmyslu považuje za důležitý ve chvíli, kdy by podobná nabídka od některého z investorů nepřišla.

Ilustrační foto

S insolvenčním správcem firmy Lee Loudou, který bude o případném prodeji podniku rozhodovat, podle ministra stát dohodu nemá, ani mít nemůže, protože by šlo o nepatřičný zásah státu.

Návrh na odkoupení společnosti státním podnikem ministr pošle do připomínkového řízení. Babiš se nechtěl vyjádřit k tomu, zda bude požadovat jednání o sporném návrhu na koaliční radě.

Výhrady má vicepremiér i k případnému novému vlastníkovi OKD.

„Diamo nebylo schopné zvládnout ani ostravské laguny,“ poznamenal.

Státní podnik má na starosti správu a sanace lagun po chemičce Ostramo, které jsou jednou z největších ekologických zátěží v Česku. Jejich čištění provázejí problémy a termín se stále posouvá.

rem rot

Komentáře

(1)

energetik

23. leden 2017, 18:04

Už si píšu do volebního notýsku:

Babiš +

Mládek -

Babiš má tento měsíc už druhé +, první dostal za to že na tom nedávném atomteroristickém sjezdu soudruhům nepodlehl a postavil se proti dalším dotacím.

Babiš může poděkovat Mládkovi za další body které vzal ČSSD. Možná to Mládek dělá schváleně, stejně to má za pár.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.