Domů
Rychlé zprávy
EP Industries mění akcionářskou strukturu, Křetínský se stáhne

EP Industries mění akcionářskou strukturu, Křetínský se stáhne

Holding EP Industries, který sdružuje firmy podnikající v energetickém strojírenství, odpadovém hospodářství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu, mění akcionářskou strukturu. EPI Holding Daniela Křetínského a Kláry Cetlové přejde do pasivní pozice a bude mít 48 procent. Podnikatel Roman Korbačka získá 36,16 procenta a společnost vlastněná manažery EPI a EPH 15,85 procenta. ČTK o tom dnes informoval mluvčí EP Industries Daniel Častvaj.

Největší vliv na řízení firmy bude mít právě společnost manažerů EPI a Energetického a průmyslového holdingu (EPH), která získá většinu v představenstvu. Změnu ještě musí potvrdit antimonopolní úřad.

„Tato změna reflektuje skutečnost, že jsem se v posledních letech podílel na řízení EP Industries jen minimálně. Velmi vítám, že kolegové z managementu EPI a EPH, kteří se významně podíleli na budování společnosti do dnešní podoby, využili příležitosti učinit investici do EP Industries a dále se budou věnovat jejímu řízení,“ uvedl předseda představenstva EP Industries Daniel Křetínský.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v České republice. Vznikla v roce 2011 vyčleněním neenergetických společností z EPH. Její součástí je například výrobce autobusů SOR Libchavy, Elektrizace železnic Praha nebo odpadová společnost AVE. Firmy skupiny EPI zaměstnávají více než 5000 lidí.

Křetínský je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem s majetkem 59 miliard korun. Je znám hlavně jako většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu, který je přední středoevropskou energetickou skupinou. V oblasti médií realizuje Křetínský své aktivity prostřednictvím společnosti Czech News Center (CNC), která je součástí koncernu Czech Media Invest (CMI). Prostřednictvím CMI drží rovněž podíly v internetovém obchodu Mall Group a je také spolumajitelem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.