Domů
Rychlé zprávy
Největší těžař uranu na světě hodlá snížit těžbu o 20 %
Jaderná elektrárna Chapelcross. Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Chapelcross.jpg

Největší těžař uranu na světě hodlá snížit těžbu o 20 %

Kazašská státní společnost Kazatomprom hodlá během příštích tří let snížit těžbu uranu o 20 procent, neboť trh se potýká s přebytkem jaderného paliva. Podnik, který provádí největší těžbu uranu na světě, tak příští rok omezí dodávky rovnající se zhruba 7,5 procenta globální nabídky. Vyplývá to z jeho dnešního prohlášení.

Podle analytiků společnosti Cantor Fitzgerald je oznámení Kazatompromu překvapivé, protože standardně zveřejňuje roční a nikoli tříleté plány, napsal list Financial Times. Redukce těžby, která bude zahájena v lednu 2018, dosáhne 11.000 tun uranu.

Od havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima v březnu 2011 se ceny uranu na světovém trhu snížily o více než 70 procent.

Také kanadská společnost Cameco se rozhodla omezit aktivitu. Minulý měsíc ohlásila přerušení těžby v jednom ze svých stěžejních dolů. Její akcie dnes v reakci na zprávu kazašského těžaře zpevnily o 13 procent.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.