Domů
Rychlé zprávy
V „novém normálu“ potřebují terénní pracovníci efektivní technické vybavení
Komerční sdělení
Zdroj: Foto poskytnuté společností Zebra technologies

V „novém normálu“ potřebují terénní pracovníci efektivní technické vybavení

Terénní pracovníci telekomunikačních, energetických a servisních společností se setkávají se zvýšeným tlakem na efektivitu práce kvůli bezprecedentně vysoké poptávce po jejich službách vyvolané souhrou přírodních katastrof a pandemie COVID-19. Povodně a lesní požáry v některých částech světa způsobily přerušení dodávek energií a výpadky v dalších službách a situaci je nutné urychleně řešit.

V důsledku pandemie začaly miliony zaměstnanců pracovat z domova, přičemž ke své práci nutně potřebují internetové připojení. Je velmi pravděpodobné, že práce z domova v určité míře přetrvá i nadále. Například ve Velké Británii 9 z 10 zaměstnanců v nedávném průzkumu uvedlo, že by uvítali možnost pokračovat alespoň částečně v práci z domova i po odeznění pandemie. Hybridní uspořádání, kdy zaměstnanci vykonávají práci částečně z domova a částečně na pracovišti, se s nejvyšší pravděpodobností stane součástí „nového normálu“.

Důsledkem rozšířenější práce z domova je opět zvýšená zátěž pro servisní techniky. Dříve stačil jediný servisní zásah v kancelářské budově v centru města, aby 2000 pracovníků fungoval přístup k internetu. Dnes jsou tito pracovníci rozptýlení v téměř 2000 domácností ve městě a na předměstích a u každého z nich existuje určitá pravděpodobnost výpadku služeb.

Strmý růst poptávky

Výsledný nárůst poptávky po zásazích terénních pracovníků znamená, že musí pracovat maximálně efektivně. Potřebují nutně oporu v technice, která jim zprostředkuje veškeré potřebné informace k výkonu práce a poskytne navigační a komunikační nástroje. Pro mnohé firmy budou nejefektivnějším řešením potřeb digitální transformace odolné tablety.

Podle studie Future of Field Operations Vision, kterou zpracovala společnost Zebra Technologies, většina (60 %) dotázaných firem ve svých strategiích investic do technologií upřednostňuje mobilní řešení. Jako hlavní důvod investic do mobilních technologií zaměstnavatelé uvádí zvýšení produktivity a efektivity (83 %) a zvýšení spokojenosti zákazníků (75 %). Firmy si jsou povětšinou vědomy, jak stanovit celkové náklady na vlastnictví u mobilních zařízení a 68 % dotázaných proto před spotřebitelskými upřednostňuje odolné profesionální přístroje, které nabízí maximální spolehlivost. V roce 2019 zaměstnavatelé očekávali, že do roku 2023 zvýší vybavenost mobilními zařízeními z 20 % na 50 %. V roce 2020 vzrostlo tempo a naléhavost jejich zavádění, ale trajektorie zůstává neměnná.

Podpora produktivity pracovníků

Společnost Zebra Technologies například vybavila odolnými tablety 1000 terénních pracovníků britské energetické společnosti Scottish & Southern Electricity Networks. To dává technikům a inženýrům značnou míru autonomie při plnění pracovních úkolů díky možnosti získávat v terénu aktuální i historické informace o jednotlivých lokalitách, aniž by se museli vracet do centrály. To zkracuje denní nájezd a dobu nutnou k vyřešení problémů a umožňuje pracovníkům věnovat se během dne více případům. To je přesně takové řešení, jaké budou terénní pracovníci potřebovat k pokrytí dnešního nárůstu množství požadavků.

Tablety jsou dostatečně odolné, aby je bylo možné nosit na velké vzdálenosti a stoupat s nimi na stožáry i v nepříznivém počasí, mají prodlouženou výdrž na baterii, fotoaparát pro zaznamenávání a předávání detailů a displej, který je čitelný na jasném slunečním světle. Jako zařízení podnikové třídy jsou vybavené softwarem pro zavádění aplikací, zabezpečení a aktualizace operačního systému.

Pro práci v terénu neexistuje jediné univerzální řešení. Tablety je proto možné vybavit různými schopnostmi podle potřeb různých typů terénních pracovníků. Pro činnosti náročnější na práci s daty budou vhodnější modely s větším displejem a plnohodnotnou klávesnicí. Komunikace je jednoznačnou nutností pro všechny druhy práce na dálku, takže podpora WAN, Wi-Fi a možnost připojit externí anténu bude v mnoha případech klíčovým faktorem při výběru přenosného zařízení.

Nutnost pracovat nezávisle na dálku je pro mnohé novinkou vyvolanou pandemií, ale pro terénní pracovníky a servisní techniky byla vždy nedílnou součástí pracovních povinností. Taková práce na dálku může být plně efektivní pouze tehdy, jsou-li zaměstnanci vybavení nástroji, které jim umožní dosáhnout větších výkonů. Pro kancelářské pracovníky, kteří jsou nuceni během lockdownu pracovat z domova, se může jednat o externí monitor nebo ergonomičtější kancelářské křeslo. U servisních techniků je takovým nástrojem tablet, který jim zprostředkuje přístup k veškerým potřebným zdrojům informací.

ZEBRA a logo Zebra jsou registrované ochranné známky Zebra Technologies Corporation, registrované po celém světě. Všechny další ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2021 ZIH Corp. a/nebo jeho pobočky. Všechna práva vyhrazena. 

O SPOLEČNOSTI ZEBRA TECHNLOGIES

Zebra (NASDAQ: ZBRA) pomáhá firmám působícím v maloobchodní či online sféře, výrobě, dopravě, logistice, zdravotnictví a dalších průmyslových odvětvích dosahovat špičkové výkonnosti. S více než 10 000 partnery ve 100 zemích dodáváme řešení na míru přizpůsobená jednotlivým odvětvím, která inteligentně propojují lidi, aktiva a data a pomáhají zákazníkům přijímat kritická obchodní rozhodnutí. Naše řešení, která mají vedoucí postavení na trhu, zvyšují zážitek z nakupování, sledují a spravují zásoby a zlepšují efektivitu dodavatelského řetězce a péči o pacienty. Zebra, umístěná na seznamu Forbes nejlepších zaměstnavatelů v Americe za poslední tři roky, pomáhá našim zákazníkům získat náskok.

Více informací na stránkách Zebra Technologies, můžete se také zaregistrovat k odběru novinek. Sledujte Zebru na Linkedinu, Facebooku a Twitteru.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.