Domů
Rychlé zprávy
Problémy Arevy nekončí, inspekce v Le Creusot nedopadla dobře

Problémy Arevy nekončí, inspekce v Le Creusot nedopadla dobře

Produkce součástí pro jaderné elektrárny v Le Creusot, kde docházelo k falšování dokumentů, je po zveřejnění reportu britského regulačního úřadu opět zpochybňována. Na místě, kde budou mimo jiné vyráběny součásti nových bloků jaderné elektrárny Hinkley Point C, se údajně opět používaly zakázané prostředky k dodatečným změnám v dokumentaci. 

Problémy továrny Le Creusot poprvé vypluly na povrch již v první polovině roku 2015, kdy byla objevena vyšší koncentrace uhlíku v reaktorové nádobě nového bloku JE Flamanville. Nyní se zdá, že problémy stále nejsou zcela vyřešeny.

Od objevení falšované dokumentace prochází zejména francouzské elektrárny podrobnými kontrolami, stejně jako samotná výroba součástí v Le Creusot, kde byla falšovaná dokumentace objevena.

Nyní je problému opět věnována pozornost poté, co britský úřad ve zprávě z inspekce varoval před nedodržováním dohledu nad výrobou v továrně ze strany EDF. Pro Velkou Británii je výroba v Le Creusot klíčová zejména proto, že i z této továrny budou pocházet některé části nových bloků JE  Hinkley Point.

Infografika: Jaderná elektrárna Hinkley Point

Report, který získala agentura Reuters, obsahuje závěry inspekce z 16. prosince loňského roku a podle úřadů byly podmínky výroby za očekáváními. V návaznosti na to byly nařízeny dodatečné inspekce, které mají vyvrátit pochybnosti o možných vadách na nových jaderných blocích ve Velké Británii.

Zpráva sice přiznává, že na hodnocení účinnosti některých nápravných opatření je ještě brzy, ale některá zjištění jsou poměrně závažná. Zejména jde o fakt, že i přes zákaz užívání korekčního roztoků k falšování dokumentace byly objeveny důkazy o jeho dalším užívání.

„Je pozoruhodné, že po všech zprávách o falšování dokumentace zaměstnanci v Le Creusot nadále používali Tipp-Ex.“

Paul Dorfmann, University College London 

Po objevení skandálu s falšovanou dokumentací došlo k rozsáhlým kontrolám po celém světě. Dodatečnými kontrolami prošel nově stavěný blok ve finském Olkiluotu i americké jaderné elektrárny.

Komentáře

(1)

Petr

28. březen 2017, 12:03

I ve Francii zvítězili po dlouhých létech idealističtí humanisté a jim na ruku jdoucí byrokraté, a proto teď vyrábí nejlživější a nejporuchovější jaderné reaktory a nadkritické tepelné elektrárny na světě.

V EU už zůstává funkční moderní těžký průmysl jen v konzervativních částech Německa a jeho nejbližším nezápadním okolí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.