Domů
Elektrárny ve světě
První jaderný reaktor v SAE zahájí provoz příští rok

První jaderný reaktor v SAE zahájí provoz příští rok

První jaderný reaktor ve Spojených arabských emirátech spustí provoz v příštím roce, kdy by také provozovatel první jaderné elektrárny v zemi měl získat licenci. Uvedl to dnes ministr pro energetiku Suhajl Mazrúí. Elektrárna na pobřeží Perského zálivu je největším samostatným jaderným projektem na světě, bude mít celkem čtyři reaktory a celkovou kapacitu produkce 5600 megawattů (MW).

Všechny čtyři reaktory zároveň staví společnost Korean Electric Power Corporation (KEPCO). První reaktor je nyní hotový z 96 procent a je v závěrečné fázi uvedení do provozu.

Druhý reaktor je dokončený z 86 procent a třetí ze 76 procent. Na čtvrtém je hotovo zhruba 54 procent prací. Všechny čtyři reaktory mají být uvedené do provozu do roku 2021.

Arabská státní společnost Emirates Nuclear Energy Corp. (ENEC) v květnu uvedla, že zahájení provozu elektrárny se musí odložit o rok, protože firma, která byla zřízena, aby provozovala elektrárnu, ještě neobdržela provozní licenci. Elektrárnu má provozovat firma Nawah, společný podnik firem ENEC a KEPCO, napsala agentura Reuters.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.