Domů
Elektřina
Skupina ČEZ vstoupila do německé Sonnenbatterie

Skupina ČEZ vstoupila do německé Sonnenbatterie

Ani největší česká energetická společnost Skupina ČEZ nezahálí a prostřednictvím své dceřiné společnosti Inven Capital vstupuje na trh inteligentních bateriových systémů pro skladování energie. Dočinila tak investicí do již několik let fungující německé společnosti Sonnenbatterie, která je v současnosti předním dodavatelem těchto systémů a u níž vidí velký potenciál.

„Vstupem do společnosti Sonnenbatterie naplňujeme jeden z hlavních pilířů strategie ČEZ, jenž spočívá v rozvíjení našich aktivit v oblasti decentralizované energetiky a obnovitelných zdrojů.  Jde také o významný milník v realizaci našich záměrů v Německu i v regionu střední Evropy,“ komentoval krok Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Sonnenbatterie dosud dodala přibližně 8000 inteligentních bateriových systémů pro skladování energie. Tržby společnosti se každoročně více než zdvojnásobují. Inven Capital investoval do Sonnenbatterie formou navýšení základního kapitálu společně s dalšími evropskými subjekty, čímž poskytli Sonnenbatterie dostatek kapitálů pro budoucí rozvoj společnosti a získal minoritní podíl zaručující zástupce ve vedení firmy.

Inven Capital

„Naším záměrem bylo nalézt partnera, který podpoří naši rozvojovou strategii na trzích v Evropě i v severní Americe. Vítáme vstup Inven Capital do společnosti Sonnenbatterie, protože za ním stojí významná evropská energetická společnost ČEZ, která disponuje dostatečným kapitálem a specifickým know-how v energetice včetně přímého přístupu k zákazníkům, kteří mají chuť podílet se na rozvoji obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky,“ uvedl Christoph Ostermann, zakladatel a generální ředitel společnosti Sonnenbatterie.

„Inven Capital jsme založili, abychom využili podnikatelských příležitostí, které nabízejí inovativní energetická řešení. INVEN CAPITAL, který má dnes v oblasti nové energetiky v hledáčku další akviziční cíle v ČR i v zahraničí, se stane zdrojem a inkubátorem pro inovativní produkty a služby, jež v budoucnu plánujeme nabídnout milionům zákazníků Skupiny ČEZ, “ dodal Beneš.

Zdroj úvodní fotografie: invencapital.cz

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ranní check: Prchala obětovali, SAP ruší místa, minoritáři ČEZ slaví
27. leden 2023, 05:00
Zajistil by nápad Andreje Babiše na zestátnění ČEZ levnou elektřinu? Ne
26. leden 2023, 17:22
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516