Domů
Společnosti ve světě
V Irsku vyroste nové zelené datové centrum Facebooku

V Irsku vyroste nové zelené datové centrum Facebooku

Gigant v oblasti sociálních sítí postaví své nové datové centrum v Irsku, teprve druhé na území Evropy. Náklady jsou vyčísleny na 200 milionů eur. Datové centrum by mělo být kompletně napájeno z obnovitelných zdrojů. Facebook se tak snaží dosáhnout energetického cíle, který si stanovil na konec roku 2018.

Nové datové centrum vyroste v Clonee nedaleko Dublinu. Dokončení prací je odhadováno na konec roku 2017 nebo začátek roku 2018.

Podle Toma Furlonga, viceprezidenta v oblasti infrastruktury, bude nové zařízení napájeno z irských větrných zdrojů. Datové centrum bude navíc využívat inteligentní přívod vzduchu, který má snížit náklady na chlazení.

„Všechny racky, servery a další komponenty byly navrženy a postaveny od nuly v rámci Open Compute Project, což je koalice průmyslových společností zaměřená na vytváření energeticky a nákladově efektivních řešení pro infrastrukturu a jejich volné sdílení.“

Tom Furlong, Facebook, viceprezident v oblasti infrastruktury

Polovina elektrické energie z OZE do konce roku 2018

Na počátku Open Compute Project stál tým inženýrů Facebooku, kteří se snažili od začátku vytvořit co nejúčinnější a cenově přívětivé řešení počítačové infrastruktury. Výsledkem jejich snahy bylo datové centrum v Prineville v USA, které oproti předchozím centrům Facebooku bylo o 24 % levnější a jeho spotřeba elektrické energie je o 38 % nižší.

Facebook se snaží dosáhnout svého stanoveného cíle. Pokud se mu to podaří, bude na konci roku 2018 polovina veškeré spotřebované elektrické energie Facebooku pocházet z obnovitelných zdrojů.

Facebook není jediným gigantem z oblasti informačních technologií, který se zaměřuje na využívání obnovitelných zdrojů. Pozadu nezůstává ani Apple, Microsoft nebo Google.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se