Domů
Společnosti
Doosan Škoda Power vyrobí turbínu pro britskou spalovnu odpadu

Doosan Škoda Power vyrobí turbínu pro britskou spalovnu odpadu

Společnosti
3 komentáře
3. prosinec 2020, 12:45
ČTK

Plzeňský Doosan Škoda Power dodá turbosoustrojí o výkonu 76,9 MW pro chystanou spalovnu komunálního odpadu v obci Lostock Gralam nedaleko Manchesteru. Zařízení má být zprovozněno závěrem roku 2023. ČTK to dnes řekl Ondřej Činčura, mediální zástupce plzeňského Doosanu, jehož turbíny pracují téměř ve všech zemích světa. Hodnotu zakázky neuvedl.

„Doosan Škoda Power uzavřela kontrakt s francouzskou EPC společností CNIM (dodavatel investičních celků, který zajišťuje projekt, dodávku i výstavbu), pro niž na klíč dodá parní turbínu a generátor,“ uvedl.

Plzeňským strojírnám se v posledních letech daří uskutečňovat zakázky v segmentu spalování odpadů a biomasy, a to jak ve Velké Británii, také v Irsku, Španělsku a Turecku.

„Spojené království je pro nás velmi úspěšné teritorium, naše turbíny tu mají dobré jméno díky úspěšným realizacím v posledních letech,“ uvedl obchodní manažer Tomáš Bayer.

Inženýři Doosanu zajistí kompletní montáž, testování a uvedení do ostrého provozu.

Spalovna Lostock bude vyrábět energii z odpadu, který by jinak skončil na skládce. Produkovaná elektřina pro britskou distribuční síť pokryje spotřebu až 125.000 domácností.

Plzeňský podnik, součást jihokorejské skupiny Doosan Group, má více než stoletou tradici výroby parních turbín. Produkuje a dodává turbíny s výkonem tři až 1200 megawattů. Využívají je paroplynové, uhelné, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Firma s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín má roční tržby mezi šesti až osmi miliardami korun.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Jaroslav Novák
3. prosinec 2020, 16:18

.......k dostavbě ETE34 i EDU56 českou cestou Škoda Doosan mlčí, aby korejská KHNP měla naději v EDU5, chápeme servilitu manažerů, ale nechápeme neodpovědnost vlády a ČEZ s odklady a průtahy v EDU5, namísto jasný rozvoj a využití českého energetického průmyslu a stavět ETE34=ETE12, vše umíme, proč Babiš nekoná??? Je to od premiéra neodpovědné, on snad čeká na zázrak?

Pavel
6. prosinec 2020, 18:08

Bureš je populistický žvanil. Od něj nelze, žádnou aktivitu, při které by na sebe musel vzít zodpovědnost, očekávat.

T
3. prosinec 2020, 16:32

Radsi 100 milionu na toustovy chleba ,nez na nejakou spalovnu v nevyuzite prumyslove zone.Neumime postavit spalovnu s nasi turbinou? Zbavme se odpadu a vyrobme EE ,zabijme dve mouchy jednou ranou.Oba sedi za ANO a nemohou se domluvit.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516