Domů
Společnosti
Nový investor české části innogy bude znám v příštím roce
Zdroj:innogy.com

Nový investor české části innogy bude znám v příštím roce

Nový investor české části energetické skupiny innogy bude znám v příštím roce. V reakci na dnešní rozhodnutí Evropské komise (EK) to ČTK řekl mluvčí innogy ČR Martin Chalupský. Podotkl, že pro tuzemské zákazníky firmy se nic nemění a v žádném případě nehrozí, že by jejích 1,6 milionu českých odběratelů muselo hledat nového dodavatele.

EK dnes oznámila, že energetická společnost E.ON smí převzít část majetku firmy innogy, pokud splní určité podmínky, mezi které patří i prodej plynárenských a elektrárenských aktivit innogy v Česku. Rozhodla o tom dnes Evropská komise (EK). Schválila tak návrh, který jí E.ON sám předložil.

Německá společnost innogy je největším distributorem plynu v České republice, kde na konci loňského roku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, kde je jedničkou trhu, elektřiny, tepla a další služby.

Společnost dnes uvedla, že v posledních měsících se v souvislosti se schválenou transakcí trhem šířily různé fámy a dezinformace. „Schválená transakce mezi společnostmi RWE a E.ON nebude mít dopad na naše dnešní vztahy se zákazníky innogy v Česku,“ uvedl generální ředitel innogy Energie Tomáš Varcop. „Rád bych zdůraznil, že příprava na vstup nového investora do české skupiny innogy v roce 2020 bude probíhat pod dohledem a garancí právě Evropské komise,“ dodal.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.