Nový investor české části innogy bude znám v příštím roce

DomůSpolečnostiNový investor české části innogy bude znám v příštím roce

Nový investor české části energetické skupiny innogy bude znám v příštím roce. V reakci na dnešní rozhodnutí Evropské komise (EK) to ČTK řekl mluvčí innogy ČR Martin Chalupský. Podotkl, že pro tuzemské zákazníky firmy se nic nemění a v žádném případě nehrozí, že by jejích 1,6 milionu českých odběratelů muselo hledat nového dodavatele.

EK dnes oznámila, že energetická společnost E.ON smí převzít část majetku firmy innogy, pokud splní určité podmínky, mezi které patří i prodej plynárenských a elektrárenských aktivit innogy v Česku. Rozhodla o tom dnes Evropská komise (EK). Schválila tak návrh, který jí E.ON sám předložil.

Německá společnost innogy je největším distributorem plynu v České republice, kde na konci loňského roku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, kde je jedničkou trhu, elektřiny, tepla a další služby.

Společnost dnes uvedla, že v posledních měsících se v souvislosti se schválenou transakcí trhem šířily různé fámy a dezinformace. „Schválená transakce mezi společnostmi RWE a E.ON nebude mít dopad na naše dnešní vztahy se zákazníky innogy v Česku,“ uvedl generální ředitel innogy Energie Tomáš Varcop. „Rád bych zdůraznil, že příprava na vstup nového investora do české skupiny innogy v roce 2020 bude probíhat pod dohledem a garancí právě Evropské komise,“ dodal.