Reuters: E.ON mezi zájemce o innogy vybral české miliardáře a PRE

10. březen 2020, 19:27
DomůSpolečnostiReuters: E.ON mezi zájemce o innogy vybral české miliardáře a PRE

Německá energetická společnost E.ON vybrala na užší seznam zájemců o své maloobchodní aktivity v České republice firmy českých miliardářů a Pražskou energetiku (PRE). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Hodnota českých aktivit, které jsou sdruženy v energetické firmě innogy, se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (přes 20 miliard Kč).

Vedle PRE jsou na seznamu také firmy Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského, KKCG Karla Komárka, společnost Sev.en Energy Pavla Tykače a PPF Petra Kellnera.

Zmíněné firmy se dnes na dotaz ČTK nechtěly ke svému eventuálnímu zájmu vyjadřovat. „Naše skupina nekomentuje žádnou probíhající akvizici, ať už se jí účastní, nebo ne,“ uvedla například mluvčí Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová. Podobně reagovaly i ostatní společnosti.

Chystaný prodej aktivit innogy v Česku považuje E.ON za svůj největší ústupek Evropské komisi (EK). Ta podmínila převzetí část majetku firmy innogy v Německu tím, že E.ON mimo jiné prodá plynárenské a elektrárenské aktivity innogy v České republice.