Total chce kvůli slabým výsledkům prodat majetek za pět mld. USD

DomůSpolečnostiTotal chce kvůli slabým výsledkům prodat majetek za pět mld. USD

Francouzský energetický gigant Total plánuje prodat majetek za zhruba pět miliard USD (114,6 miliardy Kč), převážně z oblasti průzkumu a těžby. K tomuto kroku firmu podle dnešního prohlášení přiměly slabé výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, kdy se očištěný čistý zisk snížil o 19 procent na 2,9 miliardy USD z důvodu různých nepříznivých faktorů na trhu.

K poklesu zisku mimo jiné přispěl propad cen ropy ve srovnání se stejným obdobím loni o sedm procent, výrazně nižší ceny plynu a také nižší rafinérské marže. Generální ředitel Patrick Pouyanne dodal, že trh zůstává nadále nestabilní. Cena ropy Brent sice proti předchozímu čtvrtletí stoupla, ceny zemního plynu v Evropě a Asii však prudce klesly.

Společnost pod vedením Pouyanna uskutečnila řadu akvizic a expanzí, zvlášť v oblasti plynu a elektřiny. Nyní uvedla, že se do budoucnosti chce zaměřit převážně na své hlavní silné segmenty, jako plyn a hlubinná těžba. Tuto strategii bude doprovázet prodej majetku, který je ziskový pouze v době, kdy jsou ceny ropy a plynu vysoké. Mezi tento majetek patřily i nedávné prodané aktivity v britských pobřežních vodách Severního moře, napsala agentura Reuters.

Štítky: ropaTotal
Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují