Westinghouse koupí divizi civilních jaderných systémů a údržby Rolls-Royce

DomůSpolečnostiWestinghouse koupí divizi civilních jaderných systémů a údržby Rolls-Royce

Společnost Westinghouse Electric Company získá americkou a kanadskou sekci údržby civilních jaderných reaktorů firmy Rolls-Royce spolu s pobočkami ve francouzském Mondragonu a britském Gatesheadu, které jsou nyní součástí energetické obchodní jednotky anglické strojírenské společnosti Rolls-Royce.  Smlouvu o akvizici podepsaly společnosti ve čtvrtek 26. září 2019.

Obchod nebude zahrnovat divizi řízení sídlící ve francouzském Grenoblu, ani britskou divizi provozu nových jaderných zdrojů a aktivity v oblasti malých modulárních reaktorů.

Rozvoj provozu a údržby spolu s inovacemi v oblasti digitalizace

„Tato akvizice posílí naše schopnosti provozovat jaderně energetickou flotilu reaktorů díky navýšení provozních kapacit v našem hlavním byznysu a rozvoji nových digitálních možností,“ řekl k akvizici, jejíž hodnota nebyla zveřejněna, prezident a výkonný ředitel společnosti Westinghouse Patrick Fragman.

Rolls-Royce Power Systems/MTU America Zdroj: Rolls-Royce

Společnost sídlící v Pensylvánii díky tomuto obchodu rozšíří své kapacity v oblastech údržby provozovaných elektráren, inovací digitálních technologií, systémů automatizace, monitoringu, terénních služeb a výroby. Díky spojení obou firem zároveň dojde k navýšení zákaznické základny a podpoře budoucího růstu společnosti.

Nákup závodů se dotkne přibližně 500 zaměstnanců

Warren East, generální ředitel Rolls-Royce řekl: „Naše severoamerická divize údržby nabízí společnosti Westinghouse skvělé příležitosti a je lídrem v jaderně energetickém průmyslu. Věříme, že tento obchod je nejlepším východiskem pro naši oblast civilního využívání jaderné energie a také zaměstnance.“

Rolls-Royce momentálně disponuje 11 závody v Kanadě, Francii, Velké Británii a Spojených státech.

Dotčené pobočky Rolls-Royce zaměstnávají přibližně 500 zaměstnanců a za rok 2018 vykázaly příjmy ve výši 70 miliónů dolarů.

Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření a schválení ze strany regulačních orgánů.

Zdroj úvodní fotografie: Rolls-Royce