Domů
Teplárenství
V Táboře zdraží teplo o 6,5 procenta, pro průměrnou domácnost je to 800 Kč ročně
Radiátor, topení
Zdroj: Pixabay

V Táboře zdraží teplo o 6,5 procenta, pro průměrnou domácnost je to 800 Kč ročně

Teplárenství
1 komentář
8. prosinec 2021, 11:19
ČTK

V Táboře od nového roku zdraží teplo o 6,5 procenta. Letos odběratelé platili za jeden gigajoule 673 korun. Podle společnosti C-Energy Planá, která teplo do bytů dodává, znamená zdražení pro průměrnou domácnost růst nákladů o přibližně 800 Kč za rok. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí C-Energy Planá Miroslav Beneš.

Jednatel společnosti C-Energy Planá Ivo Nejdl uvedl, že výrazně stouply ceny emisních povolenek a cena plynu se zdvojnásobila. „Věřím, že s ohledem na nepříznivý vývoj na trhu naši zákazníci pochopí důvody k meziročnímu zvýšení cen a snad i ocení, že jsme se dokázali včas připravit na nepříznivé tržní podmínky. Významně jsme dokázali na Táborsku zvýšit efektivitu centrálního vytápění a příští rok opustíme zcela spalování uhlí. I to jsou faktory, které by měly přispívat ke stabilitě cen také v nadcházejících letech,“ uvedl Nejdl. Podle něj i přes zdražení zůstane cena tepla v Táboře jednou z nejnižších v České republice.

C-Eneregy Planá v letošním druhém pololetí dokončila propojení páteřní horkovodní soustavy v Táboře s horkovodní soustavou v Plané nad Lužnicí a Sezimově Ústí. Moderní horkovodní soustava má snížit tepelné ztráty až o 17 procent. Do roku 2023 investuje C-Energy do modernizace rozvodů tepla v Táboře více než 300 milionů korun. V příštím roce se pak společnost chystá jako první teplárna v ČR zcela ukončit spalování uhlí.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Ondřej Semerák
8. prosinec 2021, 12:13

Poznámka, jedná se o zákazníky-odběratele společnosti C-Energy. Společnost BYTES Tábor je odběratel společnosti C-Energy a svým zákazníkům v Táboře zdražuje teplo o 4,8 resp. 4,9%.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516