Domů
Teplárenství
Horkovod z Opatovic má poruchu, bude topit náhradními zdroji
Elektrárna Opatovice nad Labem - kogenerační uhelná elektrárna

Horkovod z Opatovic má poruchu, bude topit náhradními zdroji

Kvůli havárii horkovodu byla dnes ráno přerušená dodávka tepla a teplé vody do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Elektrárny Opatovice pracují na odstranění závad. Firma začne vytápět pomocí záložních zdrojů. ČTK to řekla mluvčí firma Hana Počtová.

Na hlavních napaječích, které vedou do Hradce Králové a Pardubic, technici časně ráno objevili netěsnosti. Jsou asi na čtyřech místech. „Je snaha vrátit tlak do celé sítě, abychom mohli najet na záložní zdroje. Zákazníci poruchu pocítí hlavně v dodávkách teplé vody,“ řekla Počtová.

Radiátory jsou podle mluvčí nahřáté, v dodávkách tepla by tak lidé poruchu nejspíš pocítit neměli, dodala. Jak dlouho bude oprava trvat, nedovedla mluvčí odhadnout, čeká na informace od techniků.

Elektrárna zajišťuje dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a přilehlých obcí, což je kolem 63.000 domácností a také stovky institucí jako nemocnice, školy a podniky.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se