Domů
Energetika v zahraničí
ABB dokončila HVDC propojení mezi Newfoundlandem a Novým Skotskem

ABB dokončila HVDC propojení mezi Newfoundlandem a Novým Skotskem

Švédsko-švýcarská společnost ABB dokončila nové HVDC vedení Maritime Link v Kanadě. Nové vedení vzniklo mezi ostrovem Newfoundland a Novým Skotskem a disponuje přenosovou kapacitu 500 MW. Umožní přenášet elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů na ostrově Newfoundland.

Společnost ABB dokončila nové HVDC vedení ve východní Kanadě s přenosovou kapacitou 500 MW. Provozovatelem nového vedení je společnost Emera, energetická a servisní společnost se sídlem ve východní Kanadě. Nové vedení s názvem Maritime Link vzniklo mezi ostrovem Newfoundland a Novým Skotskem. Vedení bylo uvedeno do provozu v prosinci 2017, v plném provozu bylo od ledna 2018, nyní skončilo zkušební období.

Vedení umožní, aby elektrická energie z obnovitelných zdrojů generovaná na Newfoundlandu a Labradoru byla přenášena do severoamerické přenosové sítě v Novém Skotsku. Nové vedení počítá i s budoucí rozvojem obnovitelných zdrojů, v této oblasti zejména větrných elektráren.

HVDC Light®, která je použitá pro podmořské spojení mezi Newfoundlandem a Novým Skotskem, je dvoupólového uspořádání. Systém využívá měniče napětí VSC s tranzistory IGBT. Toto řešení zvyšuje dostupnost, snižuje ztráty a zvyšuje spolehlivost sítě. Provozní napětí systému je stejnosměrné napětí o velikosti 200 kV.

„Naše osvědčená technologie HVDC Light umožní historickému projektu Maritime Link integrovat a dodávat čistou obnovitelnou energii. Zároveň zvýší stabilitu sítě a umožní sdílení energie“, uvedl Patrick Fragman, vedoucí oddělení ABB Grid Integration.

Kromě dvou konvertorových stanic pro linku HVDC 200 kV zahrnuje projekt také dvě transformovny 230 kV na Newfoundlandu, jednu transformovnu 345 kV v Novém Skotsku a dvě stanice pro přechod vedení mezi podzemním a nadzemním.

Zdroj úvodní fotografie: ABB

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.